07. augusta 2010

Druhá prehra SR

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov prehrala aj vo svojom druhom vystúpení na turnaji Summer Challenge vo švajčiarskej Arose, v sobotňajšom večernom súboji podľahla ...

bez nazvu Foto: SITA

AROSA 7. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov prehrala aj vo svojom druhom vystúpení na turnaji Summer Challenge vo švajčiarskej Arose, v sobotňajšom večernom súboji podľahla rovesníkom zo Švajčiarska 3:6. Slováci nezvládli tretiu dvadsaťminútovku, pred ktorou bol stav vyrovnaný 3:3. Mladí Švajčiari však v tretej tretine troma gólmi rozhodli o svojom víťazstve.

"Výsledok nevyjadruje úplne obraz hry ani pomer síl na ľade. V prvej tretine, bez jediného vylúčenia nášho hráča, oproti dvom domácim, sme boli jednoznačne lepším kolektívom. No rovnako ako v piatok proti Česku sme nezužitkovali veľmi dobré šance na vedúci gól. Ťažko bolo chápať niektoré zo šiestich našich vylúčení v druhej dvadsaťminútovke po verdiktoch domácich arbitrov, vedeli sme to však už pred zápasom, koncentrovali sa na tento moment, preto sme sa mali vylúčeniam vyvarovať. Faktom však je, že Švajčiari prvé dva góly zápasu strelili pri našom oslabení. Enormnú snahu našich reprezentantov, maximálne nasadenie, túžbu po dobrom výsledku to nezrazilo. Dokázali v tejto fáze dva razy vyrovnať vedenie hostiteľov a psychicky sa stále držali v zápase. Domnievali sme sa, že udržíme podobný vývoj až do záveru. Zo zásobníka fyzických síl však dosť ubudlo, prišla ďalšia individuálna chyba v poslednej tretine a po štvrtom góle domácich sme už nedokázali odpovedať. Sme však len na začiatku práce s novým kolektívom, veľmi rôznorodým, čo sa týka herných kvalít. Viacerí hráči, hlavne obrancovia majú ešte problémy s rýchlosťou na tejto úrovni. Vo fáze, keď si potrebujeme ešte overiť i nacvičiť rad vecí, je na to kvalitný turnaj v Arose výbornou príležitosťou. Nič však neospravedlňuje fakt, že sme inkasovali šesť gólov, viaceré po našich chybách. To naozaj hnevá, na druhej strane tento tím ešte potrebuje istý čas, aby jeho hra mala očakávané dimenzie," povedal pre szlh.sk tréner slovenskej dvadsiatky Štefan Mikeš.

Výsledky - sobota:
Slovensko „20“ - Švajčiarsko 3:6 (0:0, 3:3, 0:3)
Góly: 32. T. Jurčo (z tr. strieľania), 33. T. Jurčo (Kudrna), 38. Kudrna (H. Jaborník) - 38. a 51. Pestoni, 56. a 59. Vermin 23. Scherwey, 26. S. Bärtschi
Vylúčení: 9:5 na 2 min, navyše: Schappi (Švajč.) 10 min nešp. správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Unterfinger, Wirth - Brunner, Kehl (všetci Švajč.), 271 divákov

Nemecko "20" - Česko "20" 3:2 (0:2, 1:0, 2:0).