07. augusta 2010

Zvolen celkovým víťazom Memoriálu P. Zábojníka

Hokejisti domáceho HKm Zvolen sa stali po troch rokoch víťazmi domáceho Memoriálu Pavla Zábojníka. Na 12. ročníku augustového podujatia ako jediné mužstvo HKm v troch zápasoch ...

bez nazvu Foto: SITA

ZVOLEN 7. augusta (WEBNOVINY) - Hokejisti domáceho HKm Zvolen sa stali po troch rokoch víťazmi domáceho Memoriálu Pavla Zábojníka. Na 12. ročníku augustového podujatia ako jediné mužstvo HKm v troch zápasoch neprehral, na záver v sobotu remizoval s ukrajinským Sokolom Kyjev 2:2. Aj táto deľba bodov stačila Zvolenčanom na celkový triumf. Na ďalších dvoch medailových miestach skončili tiež slovenské tímy. Obhajcovia prvenstva z MHC Martin si na záver neudržali svoju neporaziteľnosť a vo svojom záverečnom vystúpení prehrali s reprezentáciou Poľska 3:4. Hoci hokejisti z Turca prehrávali po 1. tretine o dva góly, v druhom dejstve dokázali vyrovnať, no v záverečnej tretine Malasinski strhol víťazstvo na stranu Poliakov. Martinčania tak ponúkli šancu na víťazstvo domácemu tímu HKm Zvolen. MHC skončil na 2. mieste s rovnakým bodovým ziskom ako tretia Nitra a štvrtá poľská reprezentácia.

Výsledky - Memoriál P. Zábojníka vo Zvolene - sobota:

MHC Martin - Poľsko 3:4 (0:2, 3:1, 0:1)
Góly: Themár, Trokan, Markovič - Lopuski, Urbanowicz, Rompkowski, Malasinski, vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bundil, Šefčík

HK Nitra - ATSE Graz 5:4 (1:0, 1:2, 3:2)
Góly: M. Chrenko 2, O. Štefanka, G. Saliji, Uhnák - Gruber, Widauer, Hoffmaier, D.Winzig, vylúčení 8:9 na 2 min, navyše M. Slovák na 10 min - Stiebernitz a Walchshofer na 10 min, Neubauer na 5+DKZ, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: J. Konc - Farkaš, Holienka

HKm Zvolen - Sokol Kyjev 2:2 (0:0, 2:0,0:2)
Góly: Baláž, Škoda - Cyruľ, Oleckij, vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: Otčenáš 5+DKZ - Srjubko 5+DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bundil, Štefík