01. októbra 2017

Duda prvým bundesligovým gólom pomohol Herthe k remíze s Bayernom

Na snímke Ondrej Duda

Na snímke Ondrej Duda Foto: TASR/Pavel Neubauer
Berlín 1. októbra (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda si v 7. kole Bundesligy otvoril strelecký účet v najvyššej nemeckej súťaži. Gólom z 51. minúty prispel k cennej remíze Herthy Berlín s majstrovským Bayernom Mníchov 2:2.

Duda sa presadil po prihrávke Genki Haragučiho, ktorý prešiel cez troch zadákov Bavorov a znížil na 1:2. Konečnú podobu výsledku dal o päť minút neskôr Salomon Kalou. V úvodnom nedeľňajšom zápase zvíťazil Freiburg nad Hoffenheimom 3:2. Domáci si tak v aktuálnom ročníku ligovej súťaže pripísali na svoje konto prvé víťazstvo.