20. augusta 2017

Dunajská Streda porazila úradujúceho majstra MŠK Žilina

Hráči Dunajskej Stredy, archívna snímka.

Hráči Dunajskej Stredy, archívna snímka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Dunajská Streda 20. augusta (TASR) - V nedeľňajšom záverečnom súboji 5. kola futbalovej Fortuna ligy 2017/2018 zvíťazila Dunajská Streda nad úradujúcim majstrom MŠK Žilina 4:2.

Dunajská Streda privítala úradujúceho majstra už bez útočníka Pavla Šafranka, ktorý v sobotu prestúpil do dánskeho Aalborgu. Jeho miesto na hrote zaujal Erik Pačinda. Domáci začali s veľkým nasadením, v 8. minúte musel Holec parádne zakročiť, aby zneškodnil Ljubičičovu strelu. Úvodná aktívna snaha domácim sa vyplatila, po krásnej akcií poslal center pred bránu Vida a hlavou Pačinda otvoril skóre zápasu – 1:0. V 20. minúte už mohlo byť domáce vedenie dvojgólové, po rohu Pačindu hlavičkoval tesne nad bránu Kalmár. O päť minút mal vyrovnávajúci gól na kopačke Škvarka, ale jeho strelu brankár Macej výborne chytil. V 32. minúte bola v akcii dvojica Pačinda - Kalmár, ktorí predviedli vynikajúci útok, na konci strela Kalmára z pravej strany minula Holecovu bránu len o centimetre. V 38. minúte pohrozil Čmelík, v 43. minúte strela Pačindu po nájazde Pačindu bola slabá.

Krátko po zmene strán pridal DAC druhý. V 47. minúte Davisovu strelu ešte Holec vyrazil, ale Kalmár loptu poslal do siete a otvoril si strelecký účet v novom klube – 2:0. Domáci ani po druhom góle nepoľavili, neustále ohrozovali Holecovu bránu. V 64. minúte už svietil na svetelnej tabuli stav 3:0, peknou strelou sa prezentoval kapitán Dunajskej Stredy Marin Ljubičič. O tri minúty sa hosťom podarilo znížiť, z ľavej strany prihral pred bránu Polievka a Otubanjo loptu poslal do siete – 3:1. Po strelenom góle Žilinčania ožili, čoho výsledkom bol druhý gól do siete DAC. V 78. minúte po prihrávke Káčera sa Mráz z hranice pokutového územia trafil do Macejovej brány – 3:2. V 86. minúte po protiútoku Dunajskej Stredy sa Davis snažil prelobovať Holeca, ale brankár Žiliny loptu bravúrne vyrazil. V 90. minúte bolo rozhodnuté, v protiútoku sa rútil sám na bránu Divkovič a mladý útočník Dunajskej Stredy nezaváhal – 4:2.