25. júla 2008

Dunajská Streda prekvapivo zdolala SpartakTrnava 3:0

V predohrávke 2. kola Corgoň ligy medzi FC DAC Dunajská Streda a Spartak Trnava diváci zažili najdramatickejšie chvíle na konci 9. min. Vtedy trnavský fanúšik vbehol do ihriska a v sektore domácich ...

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) - V predohrávke 2. kola Corgoň ligy medzi FC DAC Dunajská Streda a Spartak Trnava diváci zažili najdramatickejšie chvíle na konci 9. min. Vtedy trnavský fanúšik vbehol do ihriska a v sektore domácich strhol maďarskú vlajku. V tej chvíli hlavný rozhodca Hriňák odvolal obe mužstvá z trávnika a na sedem minút prerušil stretnutie. Až po tejto pauze sa na trávniku opäť začal hrať futbal. V 12. min hosťujúci Doležaj zachránil pred nabiehajúcim Kamerunčanom Kweukem a o minútu neskôr Moughfire pohotovo prihral Zápotokovi, ten však pred bránkou Trnavy netrafil dobre loptu. Vzápätí na druhej strane musel zasahovať domáci kapitán Novota, keď Ďuriš našiel pred bránkou DAC-u voľného Kožucha. Pozorný Novota jeho umiestnenú strelu vyboxoval do bezpečia. V 15. min hosťujúci Hrdina aj za cenu ostrého vzdušného súboja zachraňoval pred dôrazným Kweukem. O štvrťhodinu neskôr Kopúnkova hlavička išla tesne nad bránku domácich. V 38. min mal opäť prácu hosťujúci Hrdina, ktorého neustále zamestnával dôrazný Kamerunčan na hrote dunajskostredského útoku. Najväčšiu šancu prvého polčasu si domáci vypracovali päť minút pred jeho koncom, keď na prudkú krížnu prihrávku Zápotoku nedočiahli Kweuke ani Moughfire. To isté sa stalo Trnavčanom v nadstavenom čase I. polčasu, keď Hruška netrafil dobre hlavou krížny center Ďuriša, ktorý preletel cez celé pokutové územie domácich. DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Trnava 3:0 (0:0) Góly: 66. Landerl, 76. Boya, 90. Kweuke, rozhodovali: Hriňák - Palušák, Jankovič, ČK: 75. Hrdina (Trnava) za hru rukou mimo pokutového územia, ŽK: 32. Plantič, 55. Regedei - 45+ Filipovič, 5100 divákov Po zmene strán domáci prvú strelu na hosťujúceho brankára vyslali 54. min, keď Regedei z 30 m vyskúšal pozornosť Hrdinu, brankár Trnavy jeho pokus s námahou vyboxoval. Na druhej strane v 57. min Kopúnek hlavou netrafil bránku domácich. Prvý gól stretnutia dosiahol v 66. min striedajúci Landerl po peknej individuálnej akcii Moughfira. O minútu neskôr mohli domáci svoj náskok zvýšiť, no Dragičevič nedostihol prihrávku Landerla. V 75. min hosťujúci Hrdina zachránil pred nabiehajúcim Kewukem iba za cenu nedovoleného hrania rukou mimo pokutového územia, za čo uvidel červenú kartu. Ešte nerozchytaný brankár Trnavy Rybanský vzápätí lovil loptu zo siete po priamom kopu Regedeia z tridsiatich metrov, ktorý pohotovo tečoval striedajúci Boya - 2:0. V 80. min Rybanský odvážnym skokom pod nohy priebojného Kamerunčana zachránil svoju svätyňu od pohromy. Čo sa Kwuekemu nepodarilo v 80. min, Afričan dokonal o desať minút neskôr, keď stanovil konečné skóre stretnutia na 3:0. SITA