01. novembra 2015

Ďuriš nepremenil penaltu, Plzeň zdolala Spartu a dotiahla sa na lídra

Futbalisti majstrovskej Viktorie Plzeň zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 12. kola českej Synot ligy nad vedúcou Spartou Praha 2:1 a v tabuľke sa bodovo dotiahli na ...

Michal Ďuriš Foto: TASR/Jozef Ďurník
Plzeň 1. novembra (TASR) - Futbalisti majstrovskej Viktorie Plzeň zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 12. kola českej Synot ligy nad vedúcou Spartou Praha 2:1 a v tabuľke sa bodovo dotiahli na lídra.

Plzeň mohla viesť už od 22. minúty, ale slovenský reprezentant Michal Ďuriš, s 9 gólmi najlepší ligový strelec, nepremenil jedenástku. Nevydarenú prízemnú strelu chytil sparťanský brankár Bičík. Domáci hrali celý druhý polčas bez vylúčeného kapitána Václava Procházku, ale dokázali s 10 hráčmi vybojovať víťazstvo, ktoré zariadili náhradníci Jan Baránek a Milan Petržela. "Rudí" už v závere iba skorigovali výsledok zásluhou Juliša.

Z výhry Viktorie sa tešili aj traja slovenskí legionári, okrem Ďuriša nastúpili v základnej zostave aj Matúš Kozáčik a Patrik Hrošovský.

ČR - Synot liga - 12. kolo:

Viktoria Plzeň - Sparta Sparta 2:1 (0:0)

Góly: 72. Baránek, 83. Petržela - 90. Juliš, ČK: 41. Procházka (Plzeň), 11.710 divákov.

/M. Kozáčik celý zápas, M. Ďuriš hral do 86. min, v 22. min nepremenil penaltu, v 34. min. dostal ŽK, P. Hrošovský (všetci Plzeň) celé stretnutie, v 38. min dostal ŽK/