07. januára 2012

Duslo Šaľa porazilo Jindřichov Hradec, Písek zase Porubu

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 14. kola spoločnej slovensko-českej ligy hádzanárok (WHIL - Women´s Handball International League) 2011/2012: TJ Házená Jindřichov Hradec ...

hadzana BRATISLAVA 7. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 14. kola spoločnej slovensko-českej ligy hádzanárok (WHIL - Women´s Handball International League) 2011/2012:

TJ Házená Jindřichov Hradec - HK Slovan Duslo Šaľa 20:32 (11:11)
Najviac gólov: Bubeníková 5, Zbožínková 4, Krupicová 4/2 - Pileková a I. Bahylová po 6, Vidiečanová a Bérešová po 5
Pok. hody: 4/2 - 5/4, vylúčené: 2 - 5, ČK: Markesová (Jindřichov Hradec) za tri vylúčenia, rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 280 divákov
Prvý polčas bol vyrovnaný, domáce hráčky v jeho priebehu viackrát viedli. Po zmene strán Šalianky ušli gólovo svojmu súperovi a zaslúžene triumfovali. V zápase využili vylúčenia a chaotickú hru domácich hráčok.

TJ Sokol Písek - DHC Sokol Poruba 30:27 (12:14)
Najviac gólov: I. Luzumová 9/4, Borovská 8/1, Stellnerová 5 - Chrenková 13/5, Dubajová 9
Pok. hody: 5/5 - 6/5, vylúčené: 3 - 7, rozhodovali: Kavulič a Skružný (obaja ČR), 250 divákov
Kto v nepriaznivom počasí meral cestu do haly Písku, určite nemohol ľutovať. Diváci boli svedkami vyrovnaného zápasu, v ktorom ani jeden zo súperov neviedol v priebehu stretnutia o viac ako dva góly. Rozhodujúcou pre výsledok zápasu bola 57. min, keď Písek tromi gólmi získal rozhodujúci náskok.

HK Britterm Veselí nad Moravou - DHK Zora Olomouc 23:26 (11:10)
Najviac gólov: Fleková 7/3, Súkenníková 4, Viniatynská 3 - Ružičková 5/5, Fabíková a Kubáčková po 3
Pok. hody: 4/3 - 5/5, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Horáček a J. Novotný (obaja ČR), 350 divákov
Vyrovnané stretnutie rozhodlo paradoxne zranenie domácej Flekovej v druhom polčase. Od tohto momentu chýbala v družstve domácich hráčka, ktorá by vzala na svoje plecia streleckú zodpovednosť a hostky to zákonite využili.