09. októbra 2006

Dva góly Svatoša, Budaj iba na striedačke

V jedinom nedeľňajšom stretnutí zámorskej hokejovej NHL sa strelecky podarilo presadiť slovenskému útočníkovi Colorada Avalanche Marekovi Svatošovi. Ten v zápase proti Vancouveru (3:2) dvoma gólmi ...

NEW YORK 9. októbra (WEBNOVINY) - V jedinom nedeľňajšom stretnutí zámorskej hokejovej NHL sa strelecky podarilo presadiť slovenskému útočníkovi Colorada Avalanche Marekovi Svatošovi. Ten v zápase proti Vancouveru (3:2) dvoma gólmi rozhodol o plnom bodovom zisku "lavín". Skóre duelu otvoril v 6. min Daniel Sedin, pre ktorého to bol v treťom stretnutí aktuálnej sezóny tretí presný zásah v I. tretine. Pre Daniela Sedina to bol zároveň aj duel s poradovým číslom 400 v profilige. Vyrovnanie priniesla 13. min, kedy gólmana Luonga prekonal poľský hokejista Wojtek Wojski po spolupráci so synom Petra Šťastného Paulom a Brettom Clarkom. Úvod druhej časti hry patril Svatošovi, keď v presilovke po prihrávke od Joea Sakica zblízka prekonal hosťujúceho gólmana. Na 2:2 sa necelú minútu pre druhou prestávkou podarilo vyrovnať Markusovi Näslundovi, ktorého tak už len jeden gól delí od dosiahnutia tristogólovej hranice v NHL. Záverečné dejstvo bolo najpočetnejšie na strely, ale prinieslo už len jediný kuriózny gól, ktorého autorom bol v presilovej hre opäť slovenský krídelník Marek Svatoš. Dvadsaťštyriročný odchovanec košického hokeja totiž poslal puk do bránky korčuľou, rozhodcovia však po vzhliadnutí videozáznamu usúdili, že Svatošovi sa to podarilo neúmyselne a gól uznali. "Keď to takto pôjde ďalej, budem si na zápasy brávať stále kratšiu hokejku," reagoval s úsmevom po stretnutí Svatoš na fakt, že od novej sezóny to skúša s dlhšou hokejkou na zvýšenie intenzity strely, ale na svoj víťazný gól hokejku ani nepotreboval. Zápas slovenského hokejistu s dvojgólovým zápisom pochválil aj tréner Avalanche Joel Quenneville: "Podľa mňa sme svedkami skvelého Marekovho návratu po zranení a on nám ešte len ukáže, čoho je schopný."

Sumár - nedeľa:
Colorado - Vancouver 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 13. Wolski (Paul Šťastný, B. Clark), 23. SVATOŠ (Sakic, B. Clark), 55. SVATOŠ (Brunette, Sakic) - 6. D. Sedin (Krajíček, Näslund), 40. Näslund (H. Sedin, Mitchell). Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:28. Brankári: Theodore - Luongo. Diváci: 18 007.