Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. augusta 2006

Dva roky nepodmienečne za smrť spolujazdcaNa dva roky pôjde do väzenia 38-ročný Peter Suchý zo Sebechlieb, ktorý opitý zapríčinil dopravnú nehodu so smrteľnými následkami. Dnes sa jeho prípadom zaoberal odvolací senát Krajského ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 2. augusta (WEBNOVINY) - Na dva roky pôjde do väzenia 38-ročný Peter Suchý zo Sebechlieb, ktorý opitý zapríčinil dopravnú nehodu so smrteľnými následkami. Dnes sa jeho prípadom zaoberal odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici.

Podnikateľ Suchý v noci na 19. septembra 2004 viedol svoju škodovku zo Sebechlieb smerom na Dudince, pričom mal v sebe takmer dve promile alkoholu. V Drážovciach zišiel z cesty do regulačného kanála a narazil do betónového priepustu. Pri nehode sa smrteľne zranil 19-ročný spolujazdec. Ďalší dvaja spolujazdci vo veku 17 a 18 rokov utrpeli ťažké zranenia, z ktorých sa liečili viac ako dva mesiace. Ťažké zranenia s trvalými následkami utrpel i Suchý. Posádka škodovky sa bola pozrieť na svadbu spolužiačky jedného z nich. Priznali, že niečo pritom "popili". Pri ceste do Dudiniec havarovali.

Suchý oľutoval, čo sa stalo. Okresný súd vo Zvolene ho uznal vinným z trestných činov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a ublíženia na zdraví s následkom smrti z nedbanlivosti. Za to ho odsúdil na dva roky väzenia a šesťročný zákaz vedenia motorových vozidiel. Suchý sa odvolal a žiadal miernejší trest, pretože má malú dcérku a manželku na materskej dovolenke, ktoré by na to najviac doplatili.

Ešte pred verejným zasadnutím odvolacieho súdu Suchý svoje odvolanie v plnom rozsahu vzal späť. Tým sa rozsudok prvostupňovej inštancie stal právoplatným.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veritelia MVP v rámci rozvrhu získajú 202,6 mil. Sk
<< predchádzajúci článok
Pobočka HSBC dosiahla na Slovensku za polrok zisk 6,7 mil. Sk