Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. júna 2007

Dynabrade otvorilo v Levoči Školiace a Vývojové CentrumDňa 7. júna 2007 spoločnosť Dynabrade Slovakia slávnostne otvorila svoje Školiace a Vývojové Centrum (Learning & Development Centre - LDC) v Levoči. Ide o priekopnícky projekt, ktorého cieľom je ...Zdieľať

BRATISLAVA 19. júna (WN/PR) - Dňa 7. júna 2007 spoločnosť Dynabrade Slovakia slávnostne otvorila svoje Školiace a Vývojové Centrum (Learning & Development Centre - LDC) v Levoči. Ide o priekopnícky projekt, ktorého cieľom je školiť absolventov odborných škôl v oblasti prípravy povrchov automobilových karosérií pre oblasť výroby originálneho príslušenstva pre automobilový priemysel (Automotive Original Equipment Manufacturing - AOEM).

Symbolickú pásku v prítomnosti významných predstaviteľov politickej scény, zástupcov priemyselných firiem a firiem z oblasti výroby originálneho príslušenstva pre automobilový priemysel pôsobiacich na Slovensku (medzi inými viceprezidenta U. S. Steel Košice Ing. Martina Pitoráka či generálneho riaditeľa Embraco Slovakia Carlosa A. Xaviera) prestrihli a brány LDC oficiálne otvorili veľvyslanec USA na Slovensku Jeho Excelencia Rodolphe M. Vallee, primátor Levoče Ing. Miroslav Vilkovský a Erich Novák zo spoločnosti Dynabrade Slovakia.

Súčasťou slávnostného otvorenia bolo odovzdávanie cien víťazom súťaže Dynabrade Art Contest na tému Ľudia a automobily, ktorú firma Dynabrade organizovala v spolupráci s Galériou umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi. Víťaz súťaže PaedDr. Mgr. art. Boris Vaitovič získal finančnú odmenu vo výške 50 000,- Sk a ďalších 11 finalistov finančnú odmenu vo výške 10 000,- Sk. Víťazné umelecké diela 12-tich finalistov súťaže Dynabrade Art Contest budú vystavené v stálej expozícii v priestoroch Školiaceho a Vývojového Centra.

Projekt Školiaceho a Vývojového Centra (LDC) je podporovaný Európskym sociálnym fondom, uznávaný medzinárodnými spoločnosťami aktívnymi v oblasti výroby originálneho príslušenstva pre automobilový priemysel pôsobiacimi na Slovensku i v susedných krajinách a schválený Ministerstvom školstva SR. K dispozícii sú dve kompletne vybavené učebne pre praktické vyučovanie, zasadacie miestnosti, počítače a úplne nová prednášková sála pre 54 poslucháčov.

Už na jeseň 2007 nastúpi prvá skupina poslucháčov na kurzy najnovších techník prípravy povrchov pre výrobu originálneho príslušenstva pre automobilový priemysel počnúc technikou Body-in-White a končiac technikou Paintshop Final Finish. Skúsení profesionálni konzultanti a odborníci a významné slovenské spoločnosti pôsobiace v oblasti výroby originálneho príslušenstva pre automobilový priemysel sa stanú aktívnymi partnermi tohto programu a zabezpečia, aby kurzy zodpovedali náročným kritériám medzinárodnej automobilovej výroby.

Okrem vzdelávania absolventov odborných škôl bude Školiace a Vývojové centrum ponúkať školenia v oblasti osobného rozvoja a riadiacich schopností a poskytovať zariadenia na teambuilding podľa potrieb rôznych trhov.

Školiace a Vývojové Centrum (LDC) je súčasťou Dynabrade group, ktorá je lídrom v oblasti vývoja orbitálneho brúsenia, inovatívneho dizajnu a výroby jedinečných mobilných brúsnych elektrických nástrojov. Nástroje firmy Dynabrade sa využívajú pri brúsení, odstraňovaní, pilovaní, obrusovaní, leštení a iných konečných úpravách a uplatňujú sa v rôznych oblastiach, napr. pri spracovaní kovov, dreva, výrobe originálneho príslušenstva do automobilov, náhradných dielov do automobilov, pri práci s pevnými povrchmi, sklenou vatou, v lodnom a leteckom priemysle.

DYNABRADE SLOVAKIA
www.dynabrade.sk

PRIMA MEDIA s.r.o.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odborári prišli pred parlament podporiť vládnu novelu ZP
<< predchádzajúci článok
Podľa Hamasu sa západ s pomocou politicky zahráva