Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. mája 2006

Dzurinda: Slovensko by nemalo stáť na ľaviciPredseda vlády SR Mikuláš Dzurinda si už druhý mesiac pri chôdzi musí pomáhať barlami.Zdieľať
  Zranil sa 4. marca pri lyžovaní v zimnom stredisku Veľká Rača, pričom utrpel štvornásobnú špirálovú zlomeninu pravej nohy.

      Premiér sa dnes pri diskusii so študentmi Technickej univerzity v Košiciach pokúšal občas stáť aj bez bariel, uprednostnil však stoličku. Na programovej konferencii SDKÚ-DS 1. mája však svoj príhovor za rečníckym pultom predniesol bez ortopedických opôr. "Stál som na jednej nohe, ale musím priznať, že mi stŕpla tak, že som sa ledva posadil. A z toho robím politologický záver, že Slovensko by na ľavici nemalo stáť," podotkol dnes pred novinármi s úsmevom Dzurinda.


      K lekárom sa na komplexnú kontrolu zranenej nohy chystá 12. mája. Potom by už mal vedieť, ako na tom je a kedy si môže dovoliť odložiť barly, inak pochopiteľne s modrými rúčkami. "Už ma to skutočne veľmi ťahá na obe nohy. Tá pravica mi chýba," dodal.
      Bežný lyžiarsky úraz sa u Dzurindu skomplikoval trieštivými výlomkami kosti. Podobné zranenia sa podľa odborníkov hoja približne 16 týždňov.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenské aerolínie prepravili za kvartál 23 961 pasažierov
<< predchádzajúci článok
Turista zaplatil v Ríme za jedno pivo 990 eur

Dzurinda: Slovensko by nemalo stáť na ľavici - diskusné fórum čitateľov

Slovensko by malo5.5. 18:46:38
Stabilita6.5. 5:10:17
to potom6.5. 8:50:25