Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. júla 2010

ECB by si mala ponechať možnosť kupovať dlhopisyEurópska centrálna banka (ECB) by si mala ponechať možnosť kupovať dlhopisy, aj keď nákupy sa v súčasnosti takmer zastavili, vyhlásil v utorok člen Rady guvernérov ECB Ewald Nowotny. ...Zdieľať
ecb euro Foto: SITA/AP VIEDEŇ 20. júla (WEBNOVINY) - Európska centrálna banka (ECB) by si mala ponechať možnosť kupovať dlhopisy, aj keď nákupy sa v súčasnosti takmer zastavili, vyhlásil v utorok člen Rady guvernérov ECB Ewald Nowotny. "Z údajov vyplýva, že program skupovania dlhopisov sa obmedzil takmer na nulu. Samozrejme má zmysel ponechať ho v platnosti ako bezpečnostné opatrenie, technicky ale (program) v súčasnosti nie je aktívny," povedal Nowotny, ktorý je zároveň guvernérom rakúskej centrálnej banky.


Predstaviteľ ECB ďalej vyjadril presvedčenie, že trhy zareagujú pozitívne na výsledky stresových testov bánk v eurozóne, ktoré majú byť známe v piatok. Pochybnosti o výsledkoch testov, ktoré posudzujú odolnosť bánk voči budúcim krízam, označil za "úplne nepodložené". Podľa Nowotného zotavenie ekonomiky neohrozuje ani nedávne zvýšenie sadzieb na medzibankovom trhu v eurozóne.

SITA, Reuters

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NEČAS: Stabilizácia rozpočtov je pre V4 kľúčová
<< predchádzajúci článok
Investícia jediného investora vytlačila ceny kakaa