Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. júla 2010

NEČAS: Stabilizácia rozpočtov je pre V4 kľúčováStabilizácia vládnych rozpočtov krajín regiónu strednej Európy je kľúčovou v súčasnom ekonomickom prostredí. V utorok to povedal český premiér Petr Nečas na tlačovej konferencií po ...Zdieľať
petr necas Foto: SITA/AP BUDAPEŠŤ 20. júla (WEBNOVINY) - Stabilizácia vládnych rozpočtov krajín regiónu strednej Európy je kľúčovou v súčasnom ekonomickom prostredí. V utorok to povedal český premiér Petr Nečas na tlačovej konferencií po stretnutí predsedov vlád Vyšehradskej štvorky (V4). "Fiškálna stabilizácie je veľmi dôležitá a som rád, že sme si všetci vedomí svojej zodpovednosti," povedal Nečas po stretnutí v Budapešti.


Na tému konsolidácie rozpočtov sa vyjadril aj poľský premiér Donald Tusk, ktorý tvrdí, že všetky štáty regiónu by mali zlepšiť svoju fiškálnu pozíciu a nemali by sa obávať o krátkodobé výkyvy svojich mien. Tusk radí, aby krajiny nenadhodnocovali dôležitosť nedávnych menových výkyvov, pod ktoré sa podpísalo to, že Medzinárodný menový fond (MMF) a Európska únia predčasne ukončili hodnotenie úverového programu Maďarska.

SITA, Reuters

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zmluvy s Váhostavom chce dať Sulík na internet
<< predchádzajúci článok
ECB by si mala ponechať možnosť kupovať dlhopisy