Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. júla 2013

Egyptská armáda nemala na výber, Mursího zosadiť muselaZosadenie Muhammada Mursího z kresla egyptského prezidenta bolo opodstatnené a tamojšia armáda nemala inú možnosť. V nedeľu to vyhlásil bývalý britský premiér Tony Blair. Dlhoročný ...Zdieľať
v egypte sa mozno chysta statny prev LONDÝN 7. júla (WEBNOVINY) - Zosadenie Muhammada Mursího z kresla egyptského prezidenta bolo opodstatnené a tamojšia armáda nemala inú možnosť. V nedeľu to vyhlásil bývalý britský premiér Tony Blair.


Dlhoročný politik v súčasnosti pôsobí ako vyslanec Spojených štátov, Európskej únie (EÚ) a Organizácie Spojených národov (OSN) pre Blízky východ.

"Udalosti, ktoré viedli k zosadeniu prezidenta Muhammada Mursího, postavili armádu pred jednoduchú voľbu - intervencia, alebo chaos," napísal Blair pre britský nedeľník The Observer. Zároveň vyzval Západ, aby sa v Egypte aj naďalej angažoval a pomohol africkej krajine s demokratizačnými reformami. "Nemôžeme si dovoliť kolaps Egyptu. Mali by sme sa angažovať," dodal.

Odporúčame:

Egypt pozná meno premiéra, vzbura priniesla ďalšie obete

Dočasný egyptský prezident rozpustil parlament

Africká únia pozastavila členstvo Egyptu

Egyptská armáda potvrdila, že zadržiava prezidenta

Mursího zosadila armáda ešte v stredu po uplynutí 48-hodinového ultimáta na splnenie "požiadaviek ľudu". Dočasnou hlavou Egyptu sa stal šéf ústavného súdu Adlí Mansúr. Ten v piatok nariadil rozpustenie parlamentu, ktorý kontrolovali Mursího islamisti z Moslimského bratstva. Novým premiérom by sa podľa všetkého mal stať opozičný líder a bývalý šéf Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Muhammad al-Baradií.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gréci pokročili v rokovaniach s veriteľmi, sú optimistickí
<< predchádzajúci článok
Severná a Južná Kórea sa dohodli na otvorení Kchäsongu

Egyptská armáda nemala na výber, Mursího zosadiť musela - diskusné fórum čitateľov