Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

17. apríla 2010

Elita koncertného umenia sa predstaví v Žiline


Tagy: Žilina Elita

Elita mladej generácie európskeho interpretačného umenia sa od pondelka do soboty predstaví na festivale v Žiline. Sedem koncertov jubilejného 20. ročníka ...Zdieľať
bez nazvu Foto: Ilustračné foto SITA

ŽILINA 17. apríla (WEBNOVINY) – Elita mladej generácie európskeho interpretačného umenia sa od pondelka do soboty predstaví na festivale v Žiline. Sedem koncertov jubilejného 20. ročníka Stredoeurópskeho festivalu koncertného umenia pripravia víťazi a laureáti prestížnych medzinárodných interpretačných súťaží. O priazeň publika sa v žilinskom Dome umenia Fatra bude uchádzať desať sólistov, traja dirigenti a dva komorné súbory z desiatich európskych krajín. Medzi nimi aj fenomenálny trubkár Sergej Nakariakov, slovenský husľový virtuóz Dalibor Karvay či Petrohradský komorný orchester.

V rámci festivalu sa uskutoční päť orchestrálnych koncertov, jeden komorný koncert a tiež koncert víťazov súťaží slovenských konzervatórií. Výkony účinkujúcich bude hodnotiť porota, ktorú tvoria muzikológovia, hudobní publicisti a odborníci z oblasti hudobného umenia z piatich európskych krajín. Hlavnou cenou festivalu je Cena hudobnej kritiky, ktorú porota udelí za najvýraznejší interpretačný výkon.

SITA

Tagy: Žilina Elita
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Peter Jackson odmietol klebety o Hobitovi
<< predchádzajúci článok
TRENČÍN: Na Pohodu pôjdu špeciálne autobusy