Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

29. júna 2007

ENVI-PAK zabezpečí separovaný zber odpadu na festivale Bažant Pohoda 2007ENVI-PAK je partnerom najväčšieho letného hudobného festivalu na Slovensku.Zdieľať
 Vďaka  jeho podpore bude aj tento rok na hudobnom festivale Bažant Pohoda 2007 v Trenčíne zabezpečený separovaný zber  odpadu.
 
Riešenie problému odpadkov a odpadu, ako takého,  je pri organizovaní podujatí, na ktorých sa zúčastňuje veľké množstvo ľudí náročné a dôležité. Organizátori najväčšieho letného festivalu na Slovensku sa rozhodli riešiť ho moderne,  efektívne a ekologicky – zavedením separovaného zberu. Partnermi v tejto aktivite sa im tento rok stali spoločnosti ENVI-PAK prevádzkujúca systém ZELENÉHO BODU na Slovensku a zberová spoločnosť A.S.A.
 
„Separovaný zber odpadu sme na Pohode zaviedli už minulý rok a osvedčil sa. Sme radi, že v ňom môžeme, ako jediný festival na Slovensku  pokračovať aj tento rok,“ uviedol Michal Kaščák, vedúci organizačného tímu.
 
Separovaný zber bude fungovať v oboch stanových mestečkách, ktoré majú spolu rozlohu 60 tisíc m2,  návštevníci v nich budú mať k dispozícii 5000 vriec na separovaný odpad. V ostatných priestoroch areálu budú môcť účastníci odpadky odhadzovať do bezmála 100 kontajnerov, ktoré budú určené na separovaný zber pričom na každom bude  zreteľne vyznačené, čo doň patrí. Každý z návštevníkov dostane návod ako separovať  odpad na festivale.
 
„Spoločnosť  ENVI-PAK bude  na Pohode propagovať separovaný zber odpadu na Slovensku. Zároveň chceme touto cestou poukázať na to, že nielen účastníci Bažant Pohody, ale aj slovenské obce a mestá môžu dostať podporu na zavedenie a zdokonalenie separovaného zberu odpadu z  obalov,“ zdôraznila Hana Nováková, generálna riaditeľka spoločnosti ENVI-PAK, a.s.
 
ENVI-PAK na Pohode odštartuje dlhodobú kampaň na podporu separovaného zberu s názvom „Vyseparuj si náramok“. Cieľom projektu je osveta o separácii  u mladého publika, ktoré svojím prístupom k separácii môže výrazne ovplyvniť čistotu okolia a tým priaznivo vplývať na životné prostredie na Slovensku.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jozef Kubáni a Rasťo Ekkert poputujú peši naprieč Slovenskom
<< predchádzajúci článok
Sam Rockwell bude hrať spoločne s Jennifer Aniston

ENVI-PAK zabezpečí separovaný zber odpadu na festivale Bažant Pohoda 2007 - diskusné fórum čitateľov