Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. novembra 2010

Envirorezort má už aj štátneho tajomníkaObnovené ministerstvo životného prostredia už má štátneho tajomníka. Vláda dnes schválila do ...Zdieľať
cimerman Štátny tajomník ministerstva životného prostredia Branislav Cimerman.

Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 3. novembra (WEBNOVINY) – Obnovené ministerstvo životného prostredia už má štátneho tajomníka. Vláda dnes schválila do tejto funkcie Branislava Cimermana, ktorého navrhol šéf rezortu József Nagy (Most-Híd).

Cimerman doteraz pracoval v envirorezorte vyše roka vo funkcii generálneho riaditeľa Sekcie kvality životného prostredia. Podľa ministra Nagya má jeho štátny tajomník, ktorý je doktorom prírodných vied, tri diplomy z oblasti životného prostredia a je odborník na nakladanie s odpadmi. Ako sa vyjadril Cimerman v utorok pre médiá, vo funkcii štátneho tajomníka envirorezortu chce „dostať fungujúci proces do obrátok." Cimerman chce dať dôraz na odbornú stránku rezortných sekcií. V minulosti nepracoval v žiadnej mimovládnej environmentálnej organizácii, ale v utorok sa vyjadril, že má veľmi dobré vzťahy s ľuďmi z týchto organizácií. Podľa Cimermana je jednou z priorít rezortu, aby sa dialóg medzi mimovládnymi organizáciami a ministerstvom opäť obnovil a začal fungovať.

Vláda dnes schválila ministrovi Nagyovi aj návrh na vymenovanie Patricie Hradilovej do funkcie vedúcej služobného úradu Ministerstva životného prostredia SR.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Filipínach hrozia teroristické útoky
<< predchádzajúci článok
Automobilky chcú zvýšiť predaj áut i zisky