01. decembra 2010

EP FIBA: Ružomberok proti Coimbre opäť víťazne

Basketbalistky MBK Ružomberok zvíťazili v stredu v zápase záverečného 6. kola I-skupiny Európskeho pohára FIBA 2010/11 na domácej palubovke nad ...

bez nazvu MBK RužomberokFoto: SITA/Viktor Zamborský RUŽOMBEROK 1. decembra (WEBNOVINY) - Basketbalistky MBK Ružomberok zvíťazili v stredu v zápase záverečného 6. kola I-skupiny Európskeho pohára FIBA 2010/11 na domácej palubovke nad portugalským tímom Olivais Coimbra o 21 bodov 75:54 a zopakovali svoj triumf (71:48) spred troch týždňov nad týmto súperom z jeho ihriska. Zverenky trénera Ivana Kurillu sa pomalšie rozbiehali, ale postupne úplne ovládli dianie a potvrdili druhú priečku v I-skupine.

Na Ružomberčanky čaká 16. a 22. decembra dvojica šestnásťfinálových zápasov. Súpera aj dejisko prvého duelu však spoznajú až po skončení posledného štvrtkového stretnutia, po ktorom bude jasné poradie všetkých 36 tímov zo základných skupín EP podľa úspešnosti dosiahnutej v týchto zápasoch. Tridsaťdva najlepších tímov postúpi do šestnásťfinále, ktoré sa bude hrať podľa kľúča 1 - 32, 2 - 31, ..., 16 - 17. Prvý z dvojice duelov sa odohrá 16. decembra na palubovke horšie umiestneného tímu, odvetu 22. decembra privíta lepšie umiestnený tím z rebríčka postupujúcich 32 družstiev.

Európsky pohár FIBA - I-skupina - 6. kolo - výsledok
MBK Ružomberok - Olivais Coimbra (Portug.) 75:54 (21:14, 18:15, 17:13, 19:12)
Zostava a body Ružomberka: Podešvová 24, Tarasovová 17, Lukačovičová 14, Tetemondová 9, D. Baburová 2 (Černáková 5, Novocká a Kalafutová po 2, Felixová 0)
Zostava a body Coimbry: Hermanová 21, Williamsová 14, Fonsecová 9, Da Silvová 6, Brandaová 4 (Almeidová 0, Andradeová 0, Tavaresová 0, Cardosová 0)
TH: 7/5 - 8/6, fauly: 12 - 10, trojky: 2 - 4.

Ružomberčanky sa pomalšie rozbiehali. Ich prvý kôš zaznamenala Lukačovičová až po dvoch minútach hry. Po niekoľkých zbytočných stratených loptách domácich viedla Coimbra v 4. min po koši Da Silvovej už 10:2 a v 6. min opäť o 8 bodov - 14:6. Potom sa však Liptáčky upokojili a po 17-bodovej šnúre vyhrávali na začiatku 2. štvrtiny 23:14, v 14. min po Tarasovovej koši dokonca o 12 bodov - 29:17. Tento náskok si vďaka strelecky disponovaným Podešvovej a Tarasovovej udržiavali aj v ďalšom priebehu 2. štvrtiny.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Portugalský tím skóroval takmer výhradne len po akciách dvojice Američaniek Hermanovej a Williamsovej, čo na domáce basketbalistky nestačilo. Náskok v pohode hrajúcich Liptáčok, ktorým sa rozstrieľala aj opora Lukačovičová, pomaly narástol až na 21 bodov v 39. min - 71:50, ktorý udržali až do záverečnej