Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. októbra 2021

Erupcia na ostrove La Palma neustáva ani po štyroch týždňoch, láva tečie do mora (video)Sopečná erupcia na španielskom ostrove La Palma ani po štyroch týždňoch neustáva. Prezident Kanárskych ostrovov Ángel Víctor Torres v nedeľu uviedol, že vedci monitorujúci erupcie, ktoré sa začali 19. ...Zdieľať
spain_volcano_35077 e0b41e473f074041922ed232f0828944 676x451 17.10.2021 (Webnoviny.sk) - Sopečná erupcia na španielskom ostrove La Palma ani po štyroch týždňoch neustáva. Prezident Kanárskych ostrovov Ángel Víctor Torres v nedeľu uviedol, že vedci monitorujúci erupcie, ktoré sa začali 19. septembra, nespozorovali náznaky, že by sa erupcie zmenšovali a rieky lávy naďalej pomaly tečú do mora.


Sopka na Kanárskych ostrovoch doteraz zničila viac ako 1 800 budov, predovšetkým obytných domov, ale rýchla evakuácia pomohla predísť obetiam. Svoje domovy muselo opustiť približne 7-tisíc ľudí.

Letecké spoločnosti pre sopečný prach sporadicky rušia lety na Kanárske ostrovy. Počas soboty a nedele zrušili 56 letov. Najnovšie satelitné snímky ukázali, že láva pokryla 754 hektárov. Zničených je aj takmer 60 kilometrov ciest.
Zdroj: Webnoviny.sk - Erupcia na ostrove La Palma neustáva ani po štyroch týždňoch, láva tečie do mora (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Boj s hoaxami a dezinformáciami je nedostatočný, polícia požaduje väčšie postihovanie tvorcov
<< predchádzajúci článok
Slovensko sa môže zotaviť rýchlejšie. Na daniach od právnických osôb vybralo viac, ako sa čakalo

Erupcia na ostrove La Palma neustáva ani po štyroch týždňoch, láva tečie do mora (video) - diskusné fórum čitateľov