Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. júla 2011

EÚ počíta so štátnou pomocou pre problémové bankyEurópske krajiny podporia svoje banky, ktoré neprejdú stresovými testami, pokiaľ dotknuté finančné ústavy do polroka od zverejnenia výsledkov testovania nedokážu získať kapitál od ...Zdieľať
eu unia Foto: SITA/APBRUSEL 8. júla (WEBNOVINY) - Európske krajiny podporia svoje banky, ktoré neprejdú stresovými testami, pokiaľ dotknuté finančné ústavy do polroka od zverejnenia výsledkov testovania nedokážu získať kapitál od investorov. Vyplýva to z dokumentu, o ktorom informovala v piatok agentúra Reuters. Európsky úrad pre bankový dohľad (EBA) má zverejniť na budúci týždeň výsledky záťažových testov, ktorým sa v rámci EÚ podrobilo celkovo 91 popredných finančných ústavov. Najnovšie kolo testov má byť prísnejšie ako skoršie previerky, v ktorých neuspelo iba niekoľko bánk.

Finančné ústavy, ktoré si neudržia ukazovateľ kapitálovej primeranosti na úrovni 5 %, získajú od európskych regulátorov do septembra čas na vypracovanie opatrení na zlepšenie svojej finančnej situácie a na ich realizáciu budú mať ďalšie tri mesiace. Dokument s dátumom 7. júla citovaný agentúrou Reuters zdôrazňuje, že banky, ktoré nedokážu posilniť svoj kapitál zo súkromných zdrojov, majú mať prístup k štátnej pomoci iba v extrémnych prípadoch. Materiál majú v utorok prerokovať ministri financií členských štátov EÚ.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V irackom Kirkúku otvorili prvý kostol od roku 2003
<< predchádzajúci článok
Vo Švédsku po prvý raz implantovali syntetickú priedušnicu

EÚ počíta so štátnou pomocou pre problémové banky - diskusné fórum čitateľov