Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. mája 2011

Euro sa zotavilo z dvojmesačného minima voči doláruOptimistické správy z Nemecka pomohli v utorok spoločnej európskej mene zotaviť sa z pondelkového dvojmesačného minima voči doláru. Euro však stále poškodzovali obavy zo šírenia dlhovej ...Zdieľať
peniaze euro dolar Foto: SITA/APLONDÝN 24. mája (WEBNOVINY) - Optimistické správy z Nemecka pomohli v utorok spoločnej európskej mene zotaviť sa z pondelkového dvojmesačného minima voči doláru. Euro však stále poškodzovali obavy zo šírenia dlhovej krízy. Prieskum inštitútu Ifo ukázal, že podnikateľská dôvera v Nemecku sa v máji nečakane stabilizovala, a to na chvíľu euro posunulo nad úroveň 1,4100 USD/EUR. Vzdialilo sa tak od pondelkového rekordného minima 1,3968 USD/EUR.

Neskôr euro opäť trochu oslabilo po správe, že líder gréckej konzervatívnej opozície odmietol nový vládny balíček úsporných opatrení zameraných na zníženie deficitu. Vláda však má v parlamente pohodlnú väčšinu a analytici uviedli, že reakcia eura demonštrovala nervozitu trhov. Hodnota eura na úrovni 1,4077 USD/EUR znamenala, že si oproti predošlému dňu pripísalo 0,2 %. Americký dolár oslabil aj oproti japonskému jenu, a to o 0,15 % na 81,80 JPY/USD.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vyše polovica manažérov v ČR pripúšťa neetickosť v biznise
<< predchádzajúci článok
Na smetisku našli ľudskú lebku

Euro sa zotavilo z dvojmesačného minima voči doláru - diskusné fórum čitateľov