10. februára 2016

Euroliga: Basketbalistky Good Angels zdolali maďarkú Uniqu Šopron

Na snímke s loptou basketbalistka Good Angels Košice Crystal Langhorneová, vľavo Ana Lelasová a vzadu Bernadett Határová (obe Uniqa Šopron) v stredajšom zápase Európskej ligy žien Good Angels Košice - Uniqa Šopron v Košiciach, 10. ...

Na snímke s loptou basketbalistka Good Angels Košice Crystal Langhorneová, vľavo Ana Lelasová a vzadu Bernadett Határová (obe Uniqa Šopron) v stredajšom zápase Európskej ligy žien Good Angels Košice - Uniqa Šopron v Košiciach, 10. februára 2016 Foto: TASR – Milan Kapusta
Košice 10. februára (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili vo svojom poslednom zápase v A-skupine Euroligy nad maďarským tímom Uniqa Šopron 81:53, čím si definitívne zabezpečili účasť vo štvrťfinále Európskeho pohára FIBA. Košičanky mali výborný vstup do zápasu a o svojom víťazstve rozhodli už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali rozdielom pätnástich bodov. Košičanky v ďalšom priebehu kontrolovali vývoj zápasu a napokon si pripísali štvrté víťazstvo v aktuálnej sezóne Euroligy. Meno svojho súpera vo štvrťfinále Európskeho pohára FIBA sa dozvedia vo štvrtok 11. februára, kedy je na programe žreb.

Euroliga, A-skupina:

Good Angels Košice - Uniqa Šopron 81:53 (50:31)

Zostava a body Good Angels: Oblaková 18, Langhorneová 16, Kupčíková 6, Jurčenková 4, Bálintová 3 (Johnsonová 18, Stehlíková 11, Žirková 5, Janoščíková), najviac bodov Šopron: Krnjičová 14, Lelasová 11, Ciglarová 10.
Rozhodovali: Denkovski (Mac.), Cekov (Bulh.), Kralj (Bos.), TH: 6/5 - 18/16, trojky: 10 - 3, os. chyby: 24:15, päť os. chýb: Bálintová, Jurčenková, 1800 divákov.

Košičanky od úvodu zápasu nadväzovali na výborný výkon z minulého zápasu v Lille. Domáce hráčky rýchlo viedli 7:0 a z tempa ich nevyviedol ani oddychový čas maďarského tímu. Hostky zaznamenali prvé dva body až v 4. minúte, no Krjničová trestnými hodmi iba korigovala na 12:2. Košičanky boli v prvej štvrtine efektívne a zároveň aj účinne bránili. Šopron zaznamenal prvé body z hry až v 8. minúte, keď Dubeiová znížila na 18:4. Košičanky viedli po prvej štvrtine presvedčivo 28:13.

Úvod druhej časti vyznel lepšie pre hostky, ktoré zlepšili pohyb i streľbu. Darilo sa im ukrajovať z košického náskoku a v 15. minúte viedli domáce už len o sedem - 34:27. Košičankám však prospeli slová trénera Kováčika počas oddychového času a hostkám už nedovolili svoj náskok výraznejšie stiahnuť. Naopak, skóre do konca prvého polčasu narastalo v prospech Košičaniek. Druhú štvrtinu uzavrela trojkou Oblaková a na prvopolčasových 50:31 upravila Johnsonová. Košičanky v tretej štvrtine kontrolovali priebeh zápasu a súperkám nedovoľovali zdramatizovať zápas. Ďalší oddychový čas hostí prišiel v 28. minúte, keď Good Angels vyhrávali o 31 bodov - 66:35.

Záverečná štvrtina už nijakú drámu nepriniesla. Domáce hráčky napokon zdolali maďarský tím rozdielom 28. bodov a postúpili do štvrťfinále Európskeho pohára FIBA.

Skoky na lyžiach: V Trondheime triumfoval slovinec Peter Prevca
Futbal: Československý Superpohár by sa mal hrať už v lete