14. februára 2019

EURÓPSKA LIGA: Inter uspel, Slavia so Stochom remizovala

Na snímke vľavo slovenský stredopoliar Slavie Miroslav Stoch, vpravo dánsky obranca Joakim Meahle v prvom zápase šestnásťfinále Európskej ligy vo futbale Slavia Praha - KRC Genk v Prahe 14. februára 2019. Foto: TASR/AP
Bratislava 13. februára (TASR) - Futbalisti Interu Miláno zvíťazili vo štvrtkovom 1. zápase šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2018/2019 na ihrisku Rapidu Viedeň 1:0. Jediný gól duelu dal v 39. minúte z penalty Lautaro Martinez. Milan Škriniar do zápasu nenastúpil, pretože si odpykával trest za žlté karty.

Prekvapenie sa zrodilo v Borisove, kde domáci BATE zvíťazil nad londýnskym Arsenalom 1:0. Slavia Praha sa rozišla s belgickým Genkom po remíze 0:0, slovenský reprezentant Miroslav Stoch odohral v drese "zošívaných" celý zápas. Bezgólovou remízou sa skončil aj zápas v Krasnodare, ktorý hostil Bayer Leverkusen.

Šesť gólov videli diváci v zápase Rennes s Betisom Sevilla, výsledok 3:3 je smerom do odvety veľmi zaujímavý. Dobrú pozíciu si vytvorila Benfica Lisabon, Portugalčania triumfovali v Istanbule nad Galatasarayom 2:1. FC Sevilla zvíťazila na pôde Lazia Rím 1:0 gólom Wissama Ben Yeddera z 22. minúty.

1. zápasy 16/finále Európskej ligy

Rapid Viedeň - Inter Miláno 0:1(0:1)

Gól: 39. Martinez (z 11 m)

Galatasaray Istanbul - Benfica Lisabon 1:2 (0:1)

Góly. 54. Nekadio - 27. Salvio (z 11 m), 64. Seferovič

BATE BorisovArsenal Londýn 1:0 (1:0)

Gól: 45. Drahun, ČK: 85. Lacazette (Arsenal)

Lazio RímFC Sevilla 0:1 (0:1)

Gól: 22. Ben Yedder

Olympiakos Pireus Dynamo Kyjev 2:2 (2:1)

Góly: 10. Hassan, 40. Dias – 27. Bujalskij, 89. Verbič

Stade RennesBetis Sevilla 3:3 (3:1)

Góly: 2. Hunou, 11. García (vlastný), 45+3. Ben Arfa (z 11 m) – 32. Lo Celso, 62. Sidnei, 90. Lainez

FK KrasnodarBayer Leverkusen 0:0

Slavia Praha KRC Genk 0:0