Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. septembra 2023

Európsky parlament schválili nomináciu Kaszasovej do Európskeho dvora audítorov, poslanci ju podporili takmer 600 hlasmiEurópsky parlament schválil nomináciu Kataríny Kaszasovej do ...Zdieľať
374953740_694535742702718_7373968249379862013_n 676x478 13.9.2023 (SITA.sk) - Európsky parlament schválil nomináciu Kataríny Kaszasovej do Európskeho dvora audítorov.

597 podporných hlasov


Poslanci podporili jej kandidatúru 597 hlasmi. Proti bolo 12 a 33 sa zdržalo hlasovania. Konečné rozhodnutie o jej kandidatúre prijmú členské štáty EÚ. Informoval o tom EP a priblížil, že zmluva o umožňuje každému štátu EÚ navrhnúť svojho kandidáta. Členské štáty po konzultácii s Parlamentom prijmú vybraných kandidátov na šesťročné obdobie.

Katarína Kaszasová pôsobí od roku 2020 ako generálna riaditeľka Úradu pre dohľad nad výkonom auditu. Predtým zastávala riadiace funkcie v Európskej investičnej banke, Európskom investičnom fonde a Európskom stabilizačnom mechanizme v Luxemburgu.

Vláda SR v júni rozhodovala o kandidatúre na post člena Európskeho dvora audítorov, kandidátkou sa stala Katarína Kaszasová. Schválenie Kaszasovej odporučila vláde odborná hodnotiaca komisia po verejnom vypočutí.

Zrušenie nominácie kandidáta


Záujem o pozíciu pôvodne prejavilo osem kandidátov, na verejnom vypočutí, ktoré sa konalo 19. júna, sa ich zúčastnilo sedem. Vláda ešte v marci zrušila nomináciu kandidáta Martina Klusa za člena Európskeho dvora audítorov, nominácie sa vzdal z vlastnej iniciatívy.

Výbor Európskeho parlamentu pre kontrolu rozpočtu totiž neodporučil jeho kandidatúru. Proti hlasovalo 20 členov výboru, pričom nikto nehlasoval za a traja sa hlasovania zdržali. V minulosti bol Klus členom strany Sloboda a Solidarita, pôsobil aj na poste štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.


Zdroj: SITA.sk - Európsky parlament schválili nomináciu Kaszasovej do Európskeho dvora audítorov, poslanci ju podporili takmer 600 hlasmi © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
LEJAK AJ KRÚPY: Na väčšine Slovenska hrozia do štvrtka rána búrky
<< predchádzajúci článok
Hasiči zasahovali pri studni s kontaminovanou vodou, nachádzal sa v nej benzín a nafta