Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. marca 2012

Európsky systém je skorumpovaný, tvrdí MojsejováKorupciu považuje za najväčší problém nielen Slovenska, ale aj celej Európskej únie predsedníčka Strany Slobodné slovo Nora Mojsejová. „Problém fungovania Európskej únie je, že únia a jej ...Zdieľať
nora mojsejova KOŠICE 3. marca (WEBNOVINY) – Korupciu považuje za najväčší problém nielen Slovenska, ale aj celej Európskej únie predsedníčka Strany Slobodné slovo Nora Mojsejová. „Problém fungovania Európskej únie je, že únia a jej predstavitelia sú korupční takisto ako aj slovenskí politici.


Nech mi nikto nehovorí, že korupcia je len na Slovensku. Celý systém európsky je skorumpovaný, nie sú tam odborníci. Je tam geriatrické centrum, politici tam sú geriatrici, starí senilní páni, ktorí už ani nevedia, o čom rozprávajú. Toto je najväčší problém Európskej únie,“ tvrdí Mojsejová. Doložila, že ona osobne sa s korupciou nestretla.

„Podnikám vyše dvadsať rokov, v živote za mnou nikto neprišiel a nedal mi úplatok, ja nie som politik, ale podnikateľka, ktorá sa sama živí. A ja nikde nechodím, takže nikomu som ani ja nedala úplatok. Jedine čo raz prišli za mnou, keď ma obvinili a navrhli mi, že ak dám peniaze, tak sa to bude dať nejako vybaviť. To som povedala aj na jednej tlačovke a nič sa s tým nerobí,“ odpovedala Mojsejová na otázku, či sama dala alebo vzala úplatok.

Mojsejová uviedla, že jej strana vo vzťahu k Bruselu bude veľmi opatrná. Aj podľa jej mienky sa z tohto vlaku dnes už nedá vystúpiť. „Bola by blbosť sľubovať občanom, že nebudeme hlasovať za euroval, ale zase sa nebudeme predháňať v tom, aby sme to, čo nám povie Brusel hneď jak tajtrlíci robili a pchali sa im do zadku, to určite nie. Určite by som nebola za vytvorenie spojených štátov vytvorených na federatívnom princípe. Máme dosť tejto prašivej únie,“ tvrdí Mojsejová.

Ako povedala Mojsejová, ona osobne nie je za fiškálnu úniu. „To už si myslím, že také zasahovanie do vnútorných záležitostí je príliš. Ekonomické záležitostí sú citlivé. Fiškálna únia umožňuje štátom ako sú Francúzsko, Nemecko vidieť vám dobre, že nie...už chcú manipulovať a starať sa aj do nás,“ nechala sa uniesť k expresívnym výrokom Mojsejová.

Podľa názoru Mojsejovej pravica zlyhala úplne. „Do parlamentu sa nedostane SDKÚ, ani SaS. Most – Híd bude mať takisto obrovský problém,“ myslí si Mojsejová. Doložila, že do volieb sa môže stať ešte všeličo, a tak by dnes nerada hovorila o tom, s kým by išli do koalície alebo s kým by nešli. Povedala, že nič sa nestane, keď budú v opozícii a budú predkladať vlastné návrhy zákonov a bojovať o ich schválenie.
 
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Nora Mojsejová na sneme Strany slobodné slovo (25. 2. 2012)
 Video: Mojsejová a jej reakcia na odchod kandidátov od Matovíča (8. 2. 2012)
 Video: Urazená Mojsejová vynadala Ghannamovej na YouTube (25. 1. 2012)
 Video: Mojsejová Dzurindovi "Ta čo je k...t?" (23. 1. 2012)
 Nora Mojsejová podala na prokuratúre trestné oznámenie (11. 1. 2012)
 Prokurátor navrhol obžalovať Noru Mojsejovú (30. 12. 2011)
 Podľa Mojsejovej sloboda na Slovensku zdochla (8. 12. 2011)
 Strana ANO patrí Nore Mojsejovej, dal jej ju Pavol Rusko (16. 11. 2011)nasledujúci článok >>
Klesli ceny ropy, oslabilo aj zlato
<< predchádzajúci článok
Sociológ: Výsledky sčítania sú neúspechom politiky cirkvi

Európsky systém je skorumpovaný, tvrdí Mojsejová - diskusné fórum čitateľov

Slováci žiadajú zahraničných novinárov o pomoc4.3. 11:36:32
tá teda objavila ameriku4.3. 12:02:21
čo to má spoločné4.3. 12:05:41