26. februára 2007

Extraliga: Košice-Skalica 6:1, Zvolen-Nitra 1:3

Hokej - Slovnaft extraliga - štvrťfinále play off - 1. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia): HC Košice - HK 36 Skalica 6:1 (0:0, 2:0, 4:1) - stav série 1:0 Góly: ...

BRATISLAVA 26. februára (WEBNOVINY) -

Hokej - Slovnaft extraliga - štvrťfinále play off - 1. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia):

HC Košice - HK 36 Skalica 6:1 (0:0, 2:0, 4:1) - stav série 1:0

Góly: 24. Pleva (Jenčík, M. Lukáč), 25. S. Gron (Šterbák), 41. Špelda (I. Droppa), 46. P. Bartoš (Juraj Faith, Špilár), 49. Kmiť (Dravecký, I. Droppa), 57. Pleva (Kledrowetz, M. Lukáč) - 52. T. Višňovský

Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, D. Konc - Gajan, Grečko, 5036 divákov

Košice: Lipovský - Kledrowetz, Špelda, I. Droppa, Jendek, Šterbák, Javín, Milan Varga - S. Gron, Lipiansky, Kontšek - Rudolf Huna, Kmiť, Dravecký - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, Pleva, M. Lukáč

od 55. min Martin Slovák

Skalica: Hamerlík (41. Kotvan) - M. Ivičič, Gula, Škadra, V. Vlk, K. Sloboda, Šille, M. Zajac, Škápik - T. Višňovský, Hollý, Šátek - F. Novák, M. Horský, Malík - Kocák, R. Školiak, D. Pašek - E. Novák, Hrnčirík, Vaško

Oba tímy vstúpili do štvrťfinálovej série veľmi opatrne. V I. tretine sa predovšetkým pozorne bránilo, Košičania hrali miestami až kŕčovito. Brankári museli čeliť len obligátnym strelám. Žiadna vyložená príležitosť neprišla. Skaličan Hamerlík vyrazil v 6. min počas presilovky jedovku Droppu, potom hosťujúci Kocák vyskúšal Lipovského. Kontšek to v oslabení namieril iba do Hamerlíkovej lapačky a Malíkova strela skončila na Lipovskom rovnako ako Vlkova taktiež v 12. min. O pár sekúnd neskôr ani na dvakrát nezasunul puk za chrbát brankára hostí Bartoš. Droppov pokus od modrej Hamerlíka nemohol prekvapiť. V 23. min gólman hostí nevedel po šanci Hunu, kde má puk, ale ešte neinkasoval. V 24. min však trafil parádne pod hornú žŕdku Pleva. O 51 sekúnd nato bolo už 2:0, tentoraz do vinkľa namieril Gron. Košičania prebrali taktovku. Skalický brankár musel čeliť Jenčíkovej strele a Hunova v 34. min letela tesne vedľa. Až potom sa osmelili aj hostia, no Lipovský kryl pokus F. Nováka z uhla, v presilovke strely Šilleho, Ivičiča a v poslednej minúte II. tretiny aj Kocákovu. Brankára Hamerlíka vyhnal na striedačku gólovou strelou zo stredného pásma obranca Špelda hneď v úvode tretej časti. Ale ani jeho náhradník Kotvan si neudržal čistý štít. V 46. min po nájazde Špilára ešte Faith puk nedoklepol za bránkovú čiaru, ale Bartoš už áno. V 49. min po nádhernej zadovke Draveckého potrestal vylúčenie Ivičiča Kmiť. Skaličan Tibor Višňovský potom trafil v 52. min nádherne do vinkľa, ale posledné slovo patrilo Plevovi, ktorý v 57. min upravil na konečných 6:1.

HKm Zvolen - HK Dynamax-oil Nitra 1:3 (0:1, 0:0, 1:2) - stav série 0:1

Góly: 56. F. Turek (Krayzel) - 15. S. Saliji (G. Saliji, Pavličko), 50. Čacho (J. Mihálik), 55. Vozdecký (M. Štefanka, Kmeč)

Vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše: Klouda (Zvolen) 10 min za úder do hlavy, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország, Pavlovič - Halecký, Korba, 2890 divákov

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Cebák, Kumstát - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Paciga - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - J. Čierny, L. Jurík, T. Jaško

Nitra: Konrád - Topoli, J. Kováčik, Švarný, Suur, Juraj Liška, Petrina - Ľ. Kolník, J. Mihálik, Čacho - Vozdecký, M. Štefanka, Kmeč - G. Saliji, S. Pavličko, S. Saliji - Raček, M Slovák, M. Chrenko

Favorit nenaplnil papierové predpoklady. Nevedel si dať rady najmä s juniorským brankárom Nitry Konrádom. Vo Zvolene sa hral rýchly kombinačný hokej a už v I. tretine s množstvom šancí na oboch stranách. Hostia sa do úvodnej dostali už po pár sekundách, obranca Zvolena Štork doslova nahral pred bránku Mihálikovi, no ten sa zoči-voči Šimonovičovi nepresadil. Gólman HKm potom vychytal Račeka, keď pred poloprázdnou svätyňou stihol predviesť excelentný zákrok. Na opačnej strane privádzal do zúfalstva zvolenských hokejistov Konrád. Vychytal Krayzela, Paciga trafil iba do žŕdky a Škvaridlo ani dvakrát v priebehu 7. min nenašiel recept na jeho prekonanie. Hostia síce robili v obrane chyby, no v útoku nič nezostali dlžní Zvolenčanom. Garip Saliji v 10. min ešte pálil iba do konštrukcie bránky, no v 15. min prihral svojmu bratovi Samirovi a ten prestrelil Šimonoviča. Nitra využila jedinú presilovú hru a do kabín išla s vedením 1:0. V druhej tretine mužstvá predvádzali viac bojovný hokej. Tím spod Zobora sa ubránil dovtedy šiestim oslabeniam. Domácim to strelecky nešlo, pri Škvaridlovej strele v 31. min pomohla Konrádovi opäť žrď. Aj v tretej časti hry ťažili z nervozity Zvolenčanov pokojnejší hostia. V 45. min unikol Vozdecký, no svoj nájazd nepremenil. Až o päť minút neskôr Mihálik vyhral buly a Čacho bez prípravy trafil presne do vinkľa - 0:2. V 55. min využili Nitrania presilovku zásluhou Vozdeckého a zdalo sa byť rozhodnuté. Domáci zdvihli hlavu o minútu neskôr, keď Turek pri početnej výhode švihom znížil na 1:3. Potom sa tréner HKm Svozil odhodlal k 3,5-minútovej power play. Najväčšiu smolu mal J. Čierny, keď sa už zdalo, že to bol gól, podľa videorozhodcu však skončil puk len na žŕdke. Ani mohutný nápor Zvolenčanov s množstvom šancí už v zostávajúcom čase zmenu skóre nepriniesol.