31. januára 2010

Extraliga Liptovský Mikuláš - Poprad

Hokej - Slovnaft extraliga - 41. kolo základnej časti: MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK ŠKP Poprad 5:3 (1:0, 2:2, 2:1) Gól: 7. D. Moravec (Tomášek, D. ...

BRATISLAVA 31. januára (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga - 41. kolo základnej časti:
MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK ŠKP Poprad 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
Gól: 7. D. Moravec (Tomášek, D. Devečka), 32. Tomášek (D. Moravec, D. Devečka), 38. M. Varga (Mikula), 56. Tomášek (V. Novák, D. Moravec), 60. Heš (Tomášek) - 29. Rataj, 40. Jasečko (Juraj Faith, Šechný), 51. Pavol Segľa (Šechný)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Brath, Milan Novák, 1789 divákov

L. Mikuláš: Fikrt - Heš, D. Devečka, Kumstát, M. Varga, Hyben, Petran, T. Devečka - Tomášek, D. Moravec, V. Novák - Mikula, Valčák, M. Bartánus - Kuric, Pohanka, Roháč - M. Oravec, Durdiak, Ďurný
Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Kledrowetz, M. Žemba, Michal Segľa - Škovira, Klouda, D. Buc - Juraj Faith, Šechný, A. Kroták - Pavol Segľa, Rataj, Lapšanský

Zápas lepšie začali domáci a už v 28. s mohol skórovať ich prvý útok, ale po Moravcovej strele sa puk zastavil na bránkovej čiare. V 3. min bol vylúčený domáci Hyben, ale v oslabení mal najväčšiu šancu Bartánus. Hral sa rušný zápas a v 7. min sa presadila nová posial Liptákov David Moravec po peknej kombinácii celého útoku. Prvá ofenzívna formácia domácich stále trápila Popradčanov, v 9. min mohol zvýšiť Tomášek. I keď tlak Liptovského Mikuláša sa zvyšoval, šance sa rodili iba veľmi ťažko. Aj na začiatku druhej tretiny, už v 39. s, mohol skórovať opäť prvý útok Liptákov, ale Šimonovič zázračne zachránil. V nasledujúcich minútach sa viac taktizovalo ako hralo, bolo to bez väčších šancí. V 25. min zaujal Valčák sólom cez celé klzisko, ale bez efektu. Pri krátkom tlaku hostí v 28. min Mikula po samostatnom nájazde nedokázal prekonať Šimonoviča. Snaha hostí vyústila vo vyrovnávajúci gól v 29. min - presadil sa Rataj. Už o tri minúty sa však skóre opäť menilo - Tomášek zaslúžene dostal domácich do vedenia. V 36. min opäť Mikula po samostatnom nájazde na Šimonoviča neskóroval, ale o dve minúty Varga v presilovke po prihrávke práve Mikulu zvýšil na 3:1, ale už o minútu bolo všetko inak - pri vylúčení Tomášeka Jasečko prestrelil všetko, čo stálo pred ním a znížil na 2:3. V poslednej sekunde druhej tretiny bol vylúčený Pavol Segľa, ale Liptáci dvojminútovú presilovku na začiatku tretieho dejstva nevyužili. V 43. min prvý útok domácich predviedol krásnu akciu, ale gól z nej nepadol. Od tohto momentu bol veľký tlak na bránku Šimonoviča, ale hráči MHK svoje šance nedokázali premeniť. To sa im vypomstilo v 51. min, keď doslova nečakane Pavol Segľa po prihrávke od Šechného vyrovnal. Liptáci mohli okúsiť zúfalstvo, keď v 54. min hlavný rozhodca proti nim nariadil trestné strieľanie, ale Faith nepremenil. Domácich to psychicky povzbudilo a v 56. min sa presadil Tomášek - 4:3. V 59. min stopercentnú príležitosť Liptákov zlikvidoval Šimonovič. Skóre duelu strelou do prázdnej bránky spečatil Heš a potvrdil zaslúžené víťazstvo domácich. Za zmienku stojí, že všetky góly domácich dal ich prvý útok.

Hlasy:
Marián Horváth (asistent trénera Liptovského Mikuláša): "Konečne sa nám podarilo zvíťaziť vďaka bojovnosti, ale najmä vďaka novej posile nášho mužstva Davidovi Moravcovi, ktorý dnes ťahal celý tím a počas stretnutia sa k výkonu prvého útoku pridali aj ďalší hráči. Ešte stále sme sa nezbavili kŕčovitosti, ale verím, že aj to sa stane už čoskoro."

Vladimír Klinga (tréner Popradu): "Po desaťdňovej hernej prestávke bolo na našom mužstve vidno, že nie je v optimálnej pohode. Po veľkých chybách sme dostali góly. Ako-tak podľa mojej predstavy sme hrali až v poslednej tretine."