27. februára 2007

Extraliga: Zvolen-Nitra 2:3, Košice-Skalica 1:2

BRATISLAVA 27. februára (WEBNOVINY) - HKm Zvolen - HK Dynamax-oil Nitra 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1) - stav série 0:2 Góly: 24. J. Čierny (Klouda, J. Kopecký), 30. Cibuľa (Škvaridlo, Štork) - ...

BRATISLAVA 27. februára (WEBNOVINY) -

HKm Zvolen - HK Dynamax-oil Nitra 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1) - stav série 0:2

Góly: 24. J. Čierny (Klouda, J. Kopecký), 30. Cibuľa (Škvaridlo, Štork) - 36. M. Štefanka (Švarný, Kmeč), 58. Čacho (Ľ. Kolník), rozhodujúci sam. nájazd premenil Ľ. Kolník

Vylúčení: 7:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Baluška - Tvrdoň, Horínek, 2050 divákov

Samostatné nájazdy: G. Saliji 0:0, Klouda 0:0, J. Mihálik 0:1, J. Kopecký 0:1, Ľ. Kolník 0:2, J. Čierny 0:2, Kmeč 0:2, F. Turek 1:2, S. Pavličko 1:2, Cibuľa 1:2

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Cebák, Kumstát - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Škvaridlo - J. Čierny, L. Jurík (21. Gašpar), Paciga (21. Kubenko)

Nitra: Konrád - J. Kováčik, Topoli, Suur, Švarný, Petrina, Juraj Liška, Bališ - Ľ. Kolník, J. Mihálik, Čacho - Vozdecký, M. Štefanka, Kmeč - G. Saliji, S. Pavličko, S. Saliji - Raček, M Slovák, M. Chrenko

V druhom štvrťfinálovom súboji sa hrala vyrovnaná partia. Domáci od začiatku vyrukovali iba s tromi útokmi, no šance si vytvorili až v presilovke v 8. min. Kopecký a Škvaridlo výborného gólmana Nitry Konráda neprekonali a o minútu neskôr nedokázal Turek trafiť puk ani do takmer prázdnej bránky hostí. Potom prišli veľké chvíle Nitranov. Tí najprv nevyužili takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú zahrali veľmi zle a rovnako tak pochodili aj v závere prvej tretiny, keď mali Zvolenčania opäť dvoch hráčov na trestnej lavici, no v trojici výborne bránili. Na začiatku II. časti hry mohlo byť pokojne 0:1, no čo po prihrávke Štefanku zahodil Vozdecký, sa len tak ľahko nevidí, keď bez prípravy v ideálnej pozícii netrafil bránku. Vzápätí prišiel trest. V 24. min Klouda našiel pred Konrádom J. Ćierneho, ktorý sa pri pravej žŕdke nemýlil - 1:0. Nitrania sa snažili vyrovnať, no neúspešne. Naopak, v polovici zápasu opäť inkasovali, keď Cibuľa prešiel cez nitriansku defenzívu a efektne zakončil. V 35. min mieril Turek do žŕdky, o minútu neskôr sa hosťom podarilo využiť presilovku a znížiť. Švarný strieľal od modrej čiary, odrazený puk sa dostal k Štefankovi, ktorý v páde zblízka prekonal Šimonoviča. Domáci mohli zvýšiť vedenie v 40. min, keď unikol Kubenko, no Konrádovi opäť pomohla žŕdka. V tretej tretine boli aktívnejší Nitrania. domáceho gólmana preveril S. Saliji a v 50. min Chrenko zblízka nezakončil. Na opačnej strane chytil J. Čiernemu tutovku Konrád. Hostia napokon vyrovnali v 58. min, keď po Kolníkovej prihrávke Čacho zblízka na dvakrát dopravil puk za Šimonoviča. A to ešte v závere nitriansky útočník Raček netrafil z ideálnej pozície bránku Zvolena. V predĺžení veľa šancí nebolo, no predsa len Zvolenčania mohli rozhodnúť, keď sa v 67. min preštrikoval do útočného pásma Turek, no trafil len žŕdku Konrádovej svätyne. V samostatných nájazdoch sa viac darilo hosťujúcim hráčom, keď úspešní boli Mihálik a Kolník, pričom za Zvolen prekonal Konráda iba Turek. Nitrania zvíťazili pod Pustým hradom v oboch dueloch a ujali sa vedenia 2:0 na zápasy.

HC Košice - HK 36 Skalica 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1) - stav série 1:1

Góly: 52. Dravecký (Rudolf Huna) - 23. D. Pašek (M. Ivičič), rozhodujúci sam. nájazd premenil Kocák

Vylúčení: 5:10 na 2 min, navyše: K. Sloboda (Skalica) 10 min za nešport. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Marušin - Bednár, T. Orolin, 5981 divákov

Samostatné nájazdy: S. Gron 0:0, T. Višňovský 0:0, Kmiť 0:0, Kocák 0:1, P. Bartoš 0:1, R. Školiak 0:1, Dravecký 0:1, F. Novák 0:1, Kontšek 0:1

Košice: Lipovský - Kledrowetz, Špelda, I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín - S. Gron, Lipiansky, Kontšek - Rudolf Huna, Kmiť, Dravecký - Jenčík, Juraj Faith, P. Bartoš - Martin Slovák, Pleva, M. Lukáč

Skalica: Kotvan - M. Ivičič, Gula, K. Sloboda, Šille, M. Zajac, V. Vlk, Škadra - T. Višňovský, D. Pašek, Šátek - Kocák, R. Školiak, Malík - F. Novák, M. Horský, Vaško

Ani v druhom štvrťfinálovom stretnutí sa diváci v Steel Aréne v prvej tretine gólu nedočkali. Košičania sa rozbiehali veľmi ťažko, Skalica hrala húževnato, bojovala o každý puk a dostávala sa aj do šancí. Prvú príležitosť však mali domáci, keď Martin Slovák v nájazde v 5. min minul bránku. Potom to v presilovke skúšal dvakrát od modrej Sloboda, ale Lipovský reagoval pohotovo a reflexívne vyrazil aj šikovný teč Pašeka. V presilovke v 8. minúte tečoval vedľa bránky Kmiťovu prihrávku Špelda. Potom sa Malík ocitol zoči-voči brankárovi Košíc, ale nenamieril presne. Ani na dvakrát sa pred Kotvanom nepresadil v 17. minúte Lukáč. Mladý brankár Skalice po strele Kontšeka nevedel, kde má puk, no gól z toho nebol. V úvode druhej tretiny to bez prípravy skúšal Kmiť a Kotvan znovu svoj tím podržal. Skalica sa dostala do vedenia v 23. min, keď Pašek vo vzduchu tečoval strelu Ivičiča. O vyrovnanie sa pokúšali Rudolf Huna a Šterbák, no s ich streleckými pokusmi nemal Kotvan problémy. Domáci tím hral presilovky nevýrazne a nevyužil ani 78-sekundovú o dvoch mužov, pri ktorej akurát Droppa mieril vedľa bránky. V závere druhej tretiny Skaličania, ktorí pôsobili sympatickým dojmom, párkrát zamestnali Lipovského. V jeho lapačke skončila dorážka Malíka a v dvoch prípadoch sa proti nemu nepresadil ani Pašek. Košičania v III. tretine zredukovali zostavu na tri útoky a svojho súpera zvierali v kliešťach. Z ideálnej pozície mieril Lipiansky v 43. min nad bránku, Gron sa pred ňou o dve minúty nato ocitol úplne sám, ale Kotvan zneškodnil aj jeho 100-percentnú možnosť. Skalický brankár krátko na to vyrazil aj ďalší Gronov pokus, vzápätí Šterbákov. V 49. min si poradil s bekhendom Plevu i tvrdou ranou Kledrowetza od modrej. Pred bránku si potom nakorčuľoval Droppa a Kotvan sa znovu zaskvel. V 52. min však predsa len kapituloval. Rudolf Huna nechal puk do tandemu Draveckému a ten trafil presne. V 57. min vypálil hosťujúci Sloboda, Lipovský puk nekontroloval. Vzápätí sa medzi kruhmi ocitol osamotený Kontšek, ale trafil len Gulovu korčuľu. V predĺžení mal dobrú príležitosť hosťujúci Sloboda, ale Lipovský v presilovke jeho strelu vyrazil. Rovnako na opačnej strane Kotvan Javínov pokus. V samostatných nájazdoch sa zaskveli obaja brankári. Jediným úspešným strelcom bol hosťujúci Kocák a Skaličania tak vyrovnali stav série na 1:1.