Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

07. januára 2020

Facebook zabojuje proti online manipulácii, zakáže deepfake videáSociálna sieť Facebook zakáže v rámci boja proti online manipulácii videá vytvorené s pomocou deepfake technológie. Viceprezidentka spoločnosti Monica Bickert v pondelok v blogovom príspevku uviedla, že ...Zdieľať
facebook 676x499 7.1.2020 - Sociálna sieť Facebook zakáže v rámci boja proti online manipulácii videá vytvorené s pomocou deepfake technológie. Viceprezidentka spoločnosti Monica Bickert v pondelok v blogovom príspevku uviedla, že posilňujú postupy zamerané na odstránenie videí upravených spôsobmi, ktoré nie sú bežnému človeku zjavné a mohli by ich presvedčiť, že osoba na videu povedala niečo, čo v skutočnosti nepovedala. "Hoci sú tieto videá na internete stále zriedkavé, predstavujú významnú výzvu pre náš priemysel a spoločnosť, keďže ich využitie narastá," uviedla Bickert.

Pravidlá sa nebudú týkať paródiíBickert podotkla, že sa nové pravidlá nebudú týkať paródií a satirických videí a tiež klipov, kde zmeny viedli len k úprave slovosledu. Ako pripomína agentúra AP, tieto výnimky zdôrazňujú, ako sa Facebook a ostatné sociálne médiá snažia vybalansovať svoje úsilie v boji proti šíreniu dezinformácií a falošných správ s rešpektovaním slobody prejavu a bránením sa voči obvineniam z cenzúry.

Všetky videá, ktoré nespĺňajú súčasné štandardy na odstránenie, môžu stále skontrolovať nezávislí kontrolóri tretích strán. Videá považované za nepravdivé budú mať špeciálne označenie, ktoré sa zobrazí každému, kto sa ich bude snažiť zdieľať alebo si ich prezerať, čo je podľa Bickert lepší prístup, ako ich iba odstrániť.

Zverejnili videá s Markom Zuckerbergom


Facebook zápasí s tým, ako zvládnuť nárast deepfakeových videí po tom, čo sa vlani stretol s kritikou, že odmietol odstrániť upravené video predsedníčky americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej. Podľa odborníkov upravené video, kde má politička upravenú reč, je len "lacným podvrhom", a nie deepfakeom. Pár umelcov neskôr zverejnil falošné video so šéfom Facebooku Markom Zuckerbergom, na ktorom hovorí o tom, ako ovláda svet. Aj toto video sociálna sieť ponechala online, lebo podľa nej neporušovalo jej pravidlá.

Deepfake videá sú falošné, ale realistické klipy vytvorené s pomocou umelej inteligencie a sofistikovaných nástrojov. Obsah takýchto videí býva upravený rôznymi spôsobmi tak, že úpravy sú takmer nerozoznateľné od reality.


Zdroj: Webnoviny.sk - Facebook zabojuje proti online manipulácii, zakáže deepfake videá © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Projekt kryptomeny Facebooku stroskotal, tvrdí švajčiarsky prezident (28. 12. 2019)
 Facebook dostal v Maďarsku pokutu presahujúcu miliardu forintov, údajne zavádzal užívateľov (7. 12. 2019)
 Americká polícia kritizuje Facebook za predaj drog a zbraní (4. 12. 2019)
 Facebook a Instagram má celosvetový výpadok, problémy hlási aj Slovensko (28. 11. 2019)
 Facebook zmazal miliardy falošných účtov (14. 11. 2019)
 Facebook spúšťa vlastnú spravodajskú službu na podporu žurnalizmu (26. 10. 2019)
 Facebook zablokoval účty dvoch talianskych neofašistických strán (10. 9. 2019)
 Facebook dostal rekordnú pokutu 5 miliárd dolárov (13. 7. 2019)
 Facebook by mal prísť už v júni na trh s vlastnou kryptomenou (10. 6. 2019)
 Facebook obmedzil prístup k streamovacej službe (15. 5. 2019)nasledujúci článok >>
Nové televízory radu MicroLED, QLED 8K a Lifestyle TV od Samsungu v premiére na veľtrhu CES 2020
<< predchádzajúci článok
Film Pod vodou: Nepreskúmané morské dno nie je jediné, čoho sa treba obávať (foto+video)

Facebook zabojuje proti online manipulácii, zakáže deepfake videá - diskusné fórum čitateľov