Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. októbra 2019

Falck a najväčšia štátna záchranka sa dohodli na prevzatí stanícFalck, ilustračná snímka.Zdieľať
Falck, ilustračná snímka. Foto: TASR - Edmund Örzsik
Bratislava 8. októbra (TASR) – Práva a povinnosti po spoločnosti Falck Záchranná preberú ďalší dvaja poskytovatelia záchrannej zdravotnej služby, ktorými sú štátna Záchranná zdravotná služba (ZZS) Bratislava a Nemocnica s poliklinikou (NsP) Považská Bystrica. Spoločnosť pokračuje vo svojich rokovaniach s ďalšími poskytovateľmi. TASR o tom informovala hovorkyňa skupiny Falck Katarína Načiniaková.


ZZS Bratislava preberá po spoločnosti Falck 14 staníc, z toho štyri stanice s posádkou s lekárom a desať staníc, kde tvoria posádku dvaja záchranári. NsP Považská Bystrica prevezme dve stanice – jednu Rýchlu lekársku pomoc a jednu Rýchlu zdravotnú pomoc. "Dohody s novými poskytovateľmi zaručujú zamestnancom zachovanie rovnakých pracovných podmienok, aké majú u súčasného zamestnávateľa," uviedla Načiniaková.

Falck rokuje ešte s dvomi poskytovateľmi o prevzatí svojich posledných siedmich staníc. Ako uviedla riaditeľka spoločnosti Falck Záchranná Lone Holm Pedersen, posledné dohody by chceli uzatvoriť v najbližších dňoch.

V septembri skupina Falck tiež oznámila, že zamestnanci zo 65 staníc zdravotnej záchrannej služby prejdú pod spoločnosť LSE - Life Star Emergency a spoločnosť RZP preberie 19 staníc záchrannej zdravotnej služby. Falck v máji ohlásila, že na slovenskom trhu končí.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
J. Šteňo bude chlapca s nádorom na mozgu operovať na neurochirurgii
<< predchádzajúci článok
Voľby v Kosove podľa pozorovateľov z EÚ prebehli transparentne

Falck a najväčšia štátna záchranka sa dohodli na prevzatí staníc - diskusné fórum čitateľov