01. apríla 2011

Fanúšik napadol na zápase v Žiline rozhodcu

Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - 24. kolo: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 0:0 nedohrali, rozhodca predčasne ukončil zápas ...

bez nazvu MŠK Žilina - Šk Slovan BratislavaFoto: SITA/Ján Grajciarík ŽILINA 1. apríla (WEBNOVINY) - Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - 24. kolo:

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 0:0 nedohrali, rozhodca predčasne ukončil zápas
ŽK: 8. Šourek, 32. Zjuzins, 65. M. Ceesay - 42. Guédé, 44. F. Kiss, ČK: 70. M. Ceesay po 2. ŽK, rozhodovali: Chmura - Slyško, Kubačka, 6540 divákov

I. polčas

V šlágri jarnej časti začali aktívnejšie hostia. Počas prvých desiatich minút rozohrávali niekoľko štandardných situácií, vypracovali si aj gólové príležitosti po kombinačných akciách. Už v 3. min po priamom kope hlavičkoval zblízka v tlačenici Hrdlička, ale len na vrchnú sieť. Ďalšiu tutovku spálili hostia v 9. min. Žofčák dostal ideálnu prihrávku do brejku, ale Dúbravku sa mu nepodarilo prekonať. S pribúdajúcimi minútami sa hra vyrovnala, oba tímy kombinovali väčšinou len medzi šestnástkami. V 27. min mali slovanisti ďalšiu čistú gólovú šancu, po Štrbovom zaváhaní vo vlastnej šestnástke Šebo z voleja opečiatkoval ľavú žrď Dúbravkovej svätyne. Tri minúty pred prestávkou prihral Lietava v šestnástke Slovana Ceesayovi, ten však dlho váhal so strelou až ho nakoniec obrancovia hostí pripravili o loptu. Hneď z následného protiútoku Kordič vysunul Šeba, ale ten zblízka opäť mieril tesne vedľa.

Žilina: Dúbravka - S. Angelovič, Zd. Štrba, Šourek, Patrik Mráz - Ľ. Guldan - Zjuzins (46. Gergel), Bello, Majtán (85. Mabouka) - M. Ceesay, I. Lietava

Slovan: Putnocký - Pauschek (53. Jánošík), Dobrotka, Kolčák, T. Hrdlička - Milinkovič, F. Kiss (86. Grendel), Guédé, Žofčák - Šebo, Kordič (73. Á. Szarka)

II. polčas

Hneď na začiatku druhého polčasu zobral Lietava v šestnástke Slovana loptu obrancovi Hrdličkovi, ale z uhla sa mu nepodarilo prekonať Putnockého. Na opačnej strane Šebo znova vyskúšal Dúbravku v 52. min, jeho prudkú strelu z pravej strany však žilinský brankár vyrazil. V 70. min dostal útočník MŠK Ceesay žltú kartu za pád v šestnástke, keďže už jednu mal jedno napomenutie, musel opustiť ihrisko. V záverečných desiatich minútach hostia pritlačili domácich na ich polovicu, hostia poslali smerom na žilinskú bránku niekoľko nebezpečných striel. Veľkú šancu mal v 81. min Guédé, po prihrávke od Milinkoviča sa natlačil pred Dúbravku, ale ani on netrafil medzi tri žrde. O päť minút neskôr minul zblízka Šebo. Oslabení Žilinčania už smerom dopredu veľa nevymysleli.

V 90. min jeden z domácich fanúšikov vybehol na hraciu plochu a napadol čiarového rozhodcu Slyška, usporiadatelia ho odviedli a hlavný rozhodca Chmura predčasne ukončil stretnutie bez toho, aby odpískal koniec. Šláger bude mať s veľkou pravdepodobnosťou dohru za zeleným stolom.

HOKEJ: Slovenky po prehre s Ruskom nepostúpia medzi elitu