17. marca 2008

Fanúšik zasiahol brankára Bilbao z hnevu nad stavom stretnutia

Fanúšik španielskeho futbalového klubu Real Betis, ktorý hodil fľašu do brankára Athletica Bilbao Armanda Ribeira, uviedol ako príčinu svojho konania rozčúlenie nad skóre zápasu.

SEVILLA 17. marca (WEBNOVINY) - Fanúšik španielskeho futbalového klubu Real Betis, ktorý hodil fľašu do brankára Athletica Bilbao Armanda Ribeira, uviedol ako príčinu svojho konania rozčúlenie nad skóre zápasu. Carmelo Pena Rodriguez zasiahol plnou plastovou fľašou do tváre gólmana, ktorému následne museli ranu zašiť šiestimi stehmi, v 65. minúte sobotňajšieho zápasu Primera División za stavu 2:1 pre Athletic. Hlavný arbiter stretnutie predčasne ukončil, prezident Bilbaa Fernando Garcia Macua požaduje pre Betis Sevilla prísny trest. "Mal som po krk toho, čo sa dialo v zápase," povedal na polícii štyridsaťročný "tiežfanúšik" Pena Rodriguez, ktorý sa na štadión dostal po predložení susedovej permanentky. Obvinili ho z výtržníctva a ohrozenia verejného poriadku s ublížením na zdraví, po zaplatení kaucie 3-tisíc eur mohol opustiť policajnú stanicu. Rodriguez však tvrdil, že nedokáže nazbierať toľko peňazí, a tak zostal vo väzení. Očakáva sa, že o výsledku stretnutia rozhodne španielska federácia do utorka. Andalúzania chcú odohrať zostávajúcu necelú polhodinu súboja, zatiaľ čo Baskovia by boli radi, keby im pripísali body za víťazstvo. Betis môže očakávať aj uzatvorenie štadióna, na ktorom sa takýto incident neodohral po prvý raz. Bývalý tréner mestského rivala FC Sevilla Juande Ramos bol vo februári takisto zasiahnutý fľašou a zostávajúcich tridsaťtri minút derby dohrávali o niekoľko týždňov neskôr pred prázdnymi tribúnami v Getafe. Betis následne nesmel absolvovať tri stretnutia na vlastnom Štadióne Manuela Ruiza de Loperu, pokutovaný však nebol. SITA/AP