Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

09. júna 2010

Fanúšikovia budú môcť prísť k Jacksonovmu hrobuFanúšikovia Michaela Jacksona si budú môcť na prvé výročie úmrtia uctiť Kráľa popu priamo na cintoríne, kde je pochovaný. Informoval o tom spravodajský portál news.bbc.co.uk s ...Zdieľať
jackson Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 9. júna (WEBNOVINY) - Fanúšikovia Michaela Jacksona si budú môcť na prvé výročie úmrtia uctiť Kráľa popu priamo na cintoríne, kde je pochovaný. Informoval o tom spravodajský portál news.bbc.co.uk s odvolaním sa na americké úrady. Zaspomínať si na neho budú môcť v priestoroch kalifornského cintorína Forest Lawn, nebudú však mať prístup do mauzólea, kde hudobníka uložili na odpočinok. "Budú ho vidieť z diaľky," povedal pre Los Angeles Times policajný dôstojník Tom Lorenz. Ako doplnil, Forest Lawn v spolupráci s Jacksonovou rodinou pripravuje "nejakú spomienkovú slávnosť". Polícia bude preto podľa jeho slov v spolupráci s cintorínom dohliadať na bezpečnosť tých, ktorí prídu vzdať hold Michaelovi Jacksonovi, i tých, ktorí si prídu uctiť svojich blízkych.

Jeden z najpopulárnejších hudobníkov všetkých čias, legendárny Michael Jackson, zomrel 25. júna 2009 v Los Angeles vo veku 50 rokov po zlyhaní srdca. Prvotnou príčinou úmrtia Kráľa popu bola "akútna intoxikácia" anestetikami, no významne k tomu prispel aj účinok sedatív. Jeho úmrtie vyšetrovatelia klasifikovali ako neúmyselné zabitie, pričom obvinili Jacksonovho lekára Conrada Murraya, ktorý však tvrdí, že je nevinný.

V pondelok 14. júna speváka a hudobníka posmrtne uvedú do siene slávy newyorského Apollo Theater (Apollo Legends Hall of Fame).

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bob Dylan zdvihol ľudí v Inchebe zo stoličiek
<< predchádzajúci článok
Populácie hadov sa zrejme celosvetovo zmenšujú

Fanúšikovia budú môcť prísť k Jacksonovmu hrobu - diskusné fórum čitateľov