Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Fashion LIVE! Slovak Fashion Week InitiativeNovovzniknuté združenie Fashion LIVE! je spojením slovenských módnych dizajnérov a značiek: Boris Hanečka, Lukáš Kimlička, Marcel Holubec W., Petra Poórová, Ľubica Poncik, Lenka Sršňová, Jana ...Zdieľať
bez nazvu BRATISLAVA 21. októbra (WBN/PR) - Novovzniknuté združenie Fashion LIVE! je spojením slovenských módnych dizajnérov a značiek: Boris Hanečka, Lukáš Kimlička, Marcel Holubec W., Petra Poórová, Ľubica Poncik, Lenka Sršňová, Jana Kuzmová, Inpéria, La Femme a Ateliér 343. Nedávno zrušený Bratislava Fashion Weekend ich od práce neodradil a rozhodli sa spoločne s podporou OLO-dressing a Slovak Fashion Council zorganizovať podujatie Fashion LIVE! Slovak Fashion Week Initiative. To umožní dizajnérom odprezentovať svoje dlho pripravované kolekcie a ukázať nadšenie pre svoju prácu. Chcú deklarovať, že svoju prácu robia profesionálne aj napriek problémom s externými produkčnými agentúrami.


Olo Křížová, ktorá so slovenskými dizajnérmi úzko spolupracuje a podieľala sa na prípravách posledných dvoch ročníkov Bratislava Fashion Weekend sa rozhodla dizajnérov podporiť v ich rozhodnutí. "Vzhľadom na moju dlhoročnú spoluprácu so slovenskými dizajnérmi som sa spoločne s nimi a s SFC rozhodla pokračovať v budovaní povedomia módnej scény na Slovensku. Dvojročná intenzívna práca na projekte Bratislava Fashion Weekend ešte viac prehĺbila naše pracovné vzťahy a predovšetkým ma utvrdila v tom, že je tu kvalitný módny dizajn s osobitým neopakovateľným výrazom. Zrušenie významnej profesionálnej akcie bez iného riešenia by v tento moment malo veľmi zlý dopad na všeobecné vnímanie lokálnej tvorby ako doma, tak aj v zahraničí.“

V móde sa zrkadlí obraz doby a spoločnosti. Tep života je nezadržateľný, móda sa prezentuje v pravidelných sezónnych intervaloch, ktoré sa nedajú zastaviť. V dobe keď majú dizajnéri hotové svoje kolekcie by bolo skutočne smutné, aby nedokončili celý proces a neodprezentovali nové kolekcie na autorských prehliadkach. Obdivujem ich odhodlanie a súdržnosť, to, že sa postavili za svoju prácu. Spojením všetkých síl sa celý proces nového eventu dal do pohybu. Som nesmierne potešená, že mám tú česť s takýmito ľuďmi pracovať a tvoriť. Verím, že touto akciou sa môže vytvoriť základ na fungujúcu a stabilnú platformu do budúcich rokov.

Slovak Fashion Council (SFC) vstúpil do projektu Fashion LIVE!, pretože chce podporiť slovenskú módnu scénu a nedokáže sa nečinne prizerať na zmarené príležitosti. Jeho cieľom je od začiatku podporovať rozvoj slovenského módneho segmentu. „SFC dva roky systematicky pracuje a vysoko profesionálne pristupuje k podpore slovenského odevného priemyslu, a teda rozhodnutie podporiť slovenských dizajnérov na domácej pôde považujeme za samozrejmé“, hovorí Dana Kleinert a dodáva: “Počas svojho fungovania SFC vytvorilo príležitosti pre viac ako 17 dizajnérov a módnych značiek prezentovať sa na London Fashion Week a Vienna Fashion Week, či iných podujatiach. Získavajú tak pracovné skúsenosti a príležitosti v profesionálnom prostredí. Bratislava nesmie o takúto šancu prísť.“ Slovak Fashion Council v projekte zastreší najmä organizáciu White Showrooms. Ich účelom je v tomto nultom ročníku priniesť slovenskú módu k ľuďom a umožniť záujemcom si dizajnérske kúsky vyskúšať a aj kúpiť. Detailný program Showroomov prinesieme v najbližších dňoch.

Slovenskí odevní dizajnéri majú kolekcie pripravené. Fashion LIVE! je príležitosť, aby ich mohli ukázať verejnosti. Za dizajnérov hovorí Marcel Holubec W: „Fashion Live! je platforma, ktorá vznikla na základe zrušenia Bratislava Fashion Weekend- u 2013 a z podnetu a iniciatívy nás dizajnérov: Borisa Hanečku, Marcela Holubca W, Lukáša Kimličku, Petry Poórovej, Ľubici Poncik, Lenky Sršňovej, Jany Kuzmovej a značiek Inpéria, La Femme, ktorí sme neváhali túto vzniknutú situáciu riešiť. Je veľmi dôležité, že sme zaujali spoločné stanovisko s Olo Křížovou, ktorá je artdirectorkou a koordinátorkou projektu. Veríme, že v našej malej krajine konečne vzniká niečo, za čo sa môžeme hrdo postaviť a hlavne odprezentovať svoju prácu nielen úzkemu vybranému kruhu, ale aj širokej laickej verejnosti. Veríme, že práve teraz vytvárame pevný základ, ktorý nám dá jasnú líniu do budúcnosti – prezentovať kolekcie raz do roka.“

Podujatie Fashion LIVE! je nultým ročníkom Slovak Fashion Week. Nultým preto, lebo v tak krátkom čase nie je možné zorganizovať akciu podobnú európskym podujatiam. Napriek tomu je dôležité vyslať jasný signál, že slovenská móda žije a dizajnéri tvoria kolekcie pre reálnych ľudí. Rovnako dôležité je aj posolstvo pre odbornú verejnosť - potenciálnych partnerov a predajcov. Bez nich módna scéna nebude napredovať. Slovenskí dizajnéri, spolu so spriaznenými organizáciami, ktoré ich podporujú, chcú pracovať, prezentovať sa a mať významnú úlohu v kreatívnom priemysle na Slovensku. Naša móda je totiž životaschopná, aktívna a má víziu. Slovenskí módni dizajnéri a ich spolupracovníci tvoria kvalitné a unikátne módne kolekcie a chcú v tom pokračovať aj naďalej. V tom vidia podstatu módneho priemyslu.

Aktuálne podujatie Fashion LIVE! podporili: Stará Tržnica ako poskytovateľ priestoru pre konanie sa módnych prehliadok. V rámci projektu “Vráťme život do Starej tržnice”, tržnica bez váhania a s plným nasadením poskytla svoje priestory a verí, že módne podujatia patria do mesta. Záštitu nad podujatím zobralo mesto Bratislava a Staré mesto.

Pre módne prehliadky sú kľúčové profesionálne modelky a modely. Tie budú zabezpečené vďaka modelingovej agentúre EXIT Model Management. Špecializovaným mediálnym partnerom podujatia je portál MDLS.cz, PR zabezpečuje agentúra Null s.r.o., ďalej partnermi sú Bang&Olufsen, 7 days, Jana Voda, hotel Avance. Vzhľadom k tomu, že podujatie Fashion LIVE! vzniká vo veľmi krátkom čase, tak aj podpora partnerov sa rozširuje priebežne. O každom novom partnerovi budeme priebežne informovať.

Podpora je zabezpečená aj cez FCB https://www.facebook.com/pages/Fashion-LIVE-Slovak-Fashion-Week-Initiative/54097127262368

Fashion LIVE! prinesie:
BLACK&WHITE Opening Party: 25.10. od 19:00 v centre KONTAKT na Ventúrskej ulici 12
Late Night Shopping: 25.10. od 19:00 v centre KONTAKT na Ventúrskej ulici 12 počas Opening party

Program BLACK STAGE - módne prehliadky v Starej Tržnici

26.10.2013
16.00 hod. Ľubica Poncik
17.00 hod. Petra Poórová
18.00 hod. Boris Hanečka
19.00 hod. Lukáš Kimlička
20.00 hod. Marcel Holubec W.

27.10.2013
16.00 hod. INPERIA
17.00 hod. Jana Kuzmová
18.00 hod. LA FEMME
19.00 hod. VŠUV Ateliér 343
20.00 hod. Lenka Sršňová

WHITE SHOWROOMS – dizajnérske showroomy: 25. – 27. 10. 2013 v centre KONTAKT na Ventúrskej ulici 12

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Farmárske trhy budú zatiaľ v šiestich mestách ponúkať lokálne produkty
<< predchádzajúci článok
Česi po škandáloch prestávajú kupovať poľské potraviny

Fashion LIVE! Slovak Fashion Week Initiative - diskusné fórum čitateľov