Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. apríla 2013

FBI zneškodnila v Bostone päť nevybuchnutých bômbAmerickí vyšetrovatelia zneškodnili v Bostone a jeho okolí ďalších päť nevybuchnutých bômb. Ako informujú svetové médiá, bomby amatérskej konštrukcie s pomerne slabými náložami boli rozmiestnené v smetných košoch pozdĺž ...Zdieľať
boston Americkí vyšetrovatelia zneškodnili v Bostone a jeho okolí ďalších päť nevybuchnutých bômb. Ako informujú svetové médiá, bomby amatérskej konštrukcie s pomerne slabými náložami boli rozmiestnené v smetných košoch pozdĺž maratónskej trate.


FBI ale tieto informácie odmietla komentovať. Televízna spravodajská stanica CNN tvrdí, že vyšetrovatelia sledujú niekoľko stôp.

Americkým Bostonom v pondelok otriasli tri výbuchy, ktoré zasiahli účastníkov maratónu v uliciach mesta a budovu jednej z miestnych knižníc.

Fotogalériu z tragédie si pozrite --->>> TU

Informujú o tom americké médiá, podľa ktorých pravdepodobne ide o sériu teroristických útokov. Prvé dva výbuchy nastali na námestí Copley Square, v blízkosti cieľa maratónu s niekoľkotisícovou účasťou, kde sa v tom čase nachádzali davy divákov a bežcov, medzi ktorými boli aj Slováci.

Výbuchy zabili najmenej tri osoby vrátane osemročného chlapca. Nemocnice hlásia 144 zranených, pričom 25 je vo vážnom a 17 v kritickom stave. Zranených je najmenej osem detí, najmladšie má len dva roky. Ide väčšinou o zranenia dolných končatín vrátane amputácií.

VIAC O VÝBUCHOCH V BOSTONE

Explózia v Prezidentskej knižnici Johna F. Kennedyho, ktorá nikoho nezranila, údajne s predošlými dvoma súvisí, samotná inštitúcia to však označila za "čistú špekuláciu".

Video: Zachytené explózie
    Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Športovci reagujú na tragédiu v Bostone, svet je v šoku (16. 4. 2013)
 V cieli Bostonského maratónu vybuchli bomby, hlásia obete (15. 4. 2013)
 Obrazom: Chaos a krv v uliciach Bostonu po explóziach (15. 4. 2013)nasledujúci článok >>
Šéfa diplomacie Lajčáka pobúrili tisovci, kujú púť Považím
<< predchádzajúci článok
Slovensko pred desiatimi rokmi spečatilo svoj osud s EÚ

FBI zneškodnila v Bostone päť nevybuchnutých bômb - diskusné fórum čitateľov