Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

16. mája 2018

Festivalovú sezónu v Banskej Štiavnici otvorí Zvuk for ŠtiavnicaIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
 
Banská Štiavnica 16. mája (TASR) - V znamení nežnejšieho pohlavia sa bude niesť medzinárodný mestský hudobný jazz-fusion festival s názvom Zvuk for Štiavnica, ktorý otvorí tohtoročnú festivalovú sezónu v Banskej Štiavnici. V netradičných priestoroch historického mesta sa bude festival konať v dňoch 21. až 24. júna.


"Našou snahou je odstrániť mylnú predstavu o tom, že jazz je mŕtvy žáner, ktorý sa nevyvíja. Rovnako chceme vyvrátiť pocit, že počúvanie akademickej hudby, ktorá cibrí vkus a nároky poslucháča, je nudným hudobným žánrom," priblížil za organizátorov Juraj Hoppan.

Od roku 2013 si festival prešiel mnohými zmenami a z mini Jazznice vznikol v roku 2015 formát Zvuk for Štiavnica. "Nový, svieži, hravý, láskavý, komorný. Pod hlavičkou OZ Spectaculum a vedením tímu mladých ľudí, ktorí už niekoľko rokov neúnavne rozvíjajú toto hudobné podujatie," dodal Hoppan.

Minulý rok festival priniesol rôzne žánrové prepojenia a netradičné hudobné spojenia v podobe hosťujúcich hudobníkov v kapelách. Tohtoročná dramaturgia festivalu sa bude podľa Hoppana niesť v znamení nežnejšieho pohlavia a počas festivalu vystúpi niekoľko výnimočných hudobníčok.

Festival z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a SOZA.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
P. Bebjak nakrúca Vianočné želanie: Rozprávka je pre mňa ďalšia výzva
<< predchádzajúci článok
Rezort školstva chce podpísať Dohovor o manipulácii športových súťaží

Festivalovú sezónu v Banskej Štiavnici otvorí Zvuk for Štiavnica - diskusné fórum čitateľov