Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

16. mája 2018

Rezort školstva chce podpísať Dohovor o manipulácii športových súťažíNa snímke ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová (nominantka SNS) počas rokovania vlády SR 16. mája 2018 v Bratislave.Zdieľať
Na snímke ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová (nominantka SNS) počas rokovania vlády SR 16. mája 2018 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer
 
Bratislava 16. mája (TASR) – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR chce podpísať Dohovor Rady Európy o manipulácii športových súťaží s výhradou ratifikácie. Iniciatívny materiál na stredajšie rokovanie vlády predložil rezort školstva, vláda s podpisom dohovoru súhlasila.


"Ovplyvňovanie výsledkov športových súťaží sa považuje za jednu z najväčších hrozieb pre súčasný šport, pretože intenzívne narúša športové hodnoty, akými sú bezúhonnosť, fair-play a úcta voči ostatným. Preto sa riešenie tohto problému stáva jednou z priorít verejných orgánov, športového hnutia a orgánov presadzovania práva na celom svete," uvádza sa v predkladanom materiáli. Účelom dokumentu je boj proti manipulácii športových súťaží pre ochranu integrity športu a športovej etiky v súlade s princípom autonómie športu.

Hlavnými cieľmi dohovoru sú prevencia, detekcia, sankcie národnej a nadnárodnej manipulácie národných a medzinárodných športových súťaží, podpora národnej a medzinárodnej spolupráce príslušných orgánov verejnej moci v boji proti manipulácii športových súťaží, ako aj spolupráce s organizáciami zapojenými do športu a športových stávok.

Podľa rezortu školstva podpísaním dohovoru s výhradou ratifikácie SR vyjadrí vôľu spolupracovať s Radou Európy, vládami iných krajín, športovými hnutiami a organizáciami, ktoré sú zapojené do športu a športových stávok v boji proti manipulácii športových súťaží tak na národnej, ako aj na medzinárodnej úrovni.

Dohovor je medzinárodnou zmluvou, na ktorej vykonanie je potrebný zákon. Má tak charakter prezidentskej zmluvy, ktorá pred ratifikáciou vyžaduje súhlas NR SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Festivalovú sezónu v Banskej Štiavnici otvorí Zvuk for Štiavnica
<< predchádzajúci článok
Verejné čítanie v Nitre priblíži súčasnú európsku literatúru

Rezort školstva chce podpísať Dohovor o manipulácii športových súťaží - diskusné fórum čitateľov