Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. marca 2019

Fiat Chrysler Automobiles zvolá do servisov takmer 863.000 áutIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Detroit 14. marca (TASR) - Automobilový koncern Fiat Chrysler Automobiles (FCA) oznámil, že zvolá do servisov takmer 863.000 SUV a sedanov, ktoré nesplnili americké emisné normy.


Automobilka zároveň uviedla, že ide o dobrovoľnú akciu, ktorá je výsledkom rutinného testovania v rámci nových smerníc o emisiách, ktoré zaviedla americká agentúra na ochranu životného prostredia (EPA).

Zvolávanie do servisov sa dotkne modelov Dodge Journey, Chrysler 200, Dodge Avenger a Dodge Caliber sedanov, ako aj SUV Jeep Compass a Jeep Patriot vyrobených v rokoch 2011 a 2016.

Vzhľadom na počet áut, sa ich kontrola v servisoch bude vykonávať vo viacerých fázach v priebehu roka, počnúc najstaršími vozidlami. Majitelia však môžu medzičasom svoje autá ďalej využívať, uviedla EPA vo svojom vyhlásení.

FCA vymení v dotknutých vozidlách katalyzátory.

Zvolávanie oznámil koncern dva mesiace po tom, ako sa s americkými úradmi dohodol na zaplatení 515 miliónov USD (455,63 milióna eur) za urovnanie sporu. Automobilka totiž čelila obvineniu, že nainštalovala do rôznych áut "zariadenia", ktoré umožnili podvody pri emisných testoch. Koncern tvrdil, že to bolo neúmyselné.

(1 EUR = 1,1303 USD)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri obci Zbudské Dlhé niekto nelegálne vyrúbal takmer 90 stromov
<< predchádzajúci článok
V New Yorku popísali plagát sudkyne antisemitskými heslami

Fiat Chrysler Automobiles zvolá do servisov takmer 863.000 áut - diskusné fórum čitateľov