24hod.sk    OH Peking 2008

23. augusta 2008

FIFA sa postarala o zdravie aktérov mužského finále

Zásluhou českého šéflekára Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) mali aktéri sobotňajšieho finále olympijského turnaja mužov k dispozícii krátku prestávku, aby sa mohli v horúčave, aká ...

PEKING 23. augusta (WEBNOVINY) - Zásluhou českého šéflekára Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) mali aktéri sobotňajšieho finále olympijského turnaja mužov k dispozícii krátku prestávku, aby sa mohli v horúčave, aká panovala na ihrisku Vtáčieho hniezda, osviežiť. Na podnet Dvořáka maďarský hlavný rozhodca stretnutia Nigéria - Argentína Viktor Kassai v 30. min po štandardnej situácii prerušil hru a umožnil hráčom, aby doplnili zásoby tekutín a ochladili sa. Takú istú príležitosť dostali v 70. min. Obe zdravotné prestávky trvali asi dve minúty. "Prestávka bola nevyhnutná. Obávali sme sa negatívneho vplyvu vysokých teplôt na zdravie hráčov," vysvetlil Dvořák pre agentúru AP. Český šéflekár mal za úlohu monitorovať podmienky na Národnom štadióne a vyhodnotiť prípadné dopady. Teploty v čase konania finálového duelu dosahovali 42°C, keď požiadal rozhodcu o prerušenie. Lekári FIFA tiež dohliadali na to, či majú futbalisti zabezpečený prísun tekutín v polčasovej prestávke, a kontrolovali ich pitný režim, aby zabránili dehydratácii. Zápas sa skončil víťazstvom Argentíny 1:0, Juhoameričania obhájili aténske prvenstvo. SITA, AP