03. júna 2013

Filip Polášek si na Roland Garros vyrovnal osobný rekord

Slovenský tenista Filip Polášek a Juhoafričanka Natalie Grandinová prehrali v pondelňajšom zápase štvrťfinále miešanej štvorhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži s takisto ...

filip polasek PARÍŽ 3. júna (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Filip Polášek a Juhoafričanka Natalie Grandinová prehrali v pondelňajšom zápase štvrťfinále miešanej štvorhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži s takisto nenasadenými Čechmi Luciou Hradeckou a Františkom Čermákom za 75 minút tesne 6:7 (3), 6:3, 6:10 (zápasový tajbrejk). Odnášajú si spoločnú prémiu 13 000 eur. Štartovali ako náhradníci.

Polášek a Grandinová v úvodnom sete dva razy mali náskok brejku, viedli aj 5:3. V neskoršom tajbrejku boli 3:1 nahor, odvtedy však nezískali ani bod. V druhej časti odskočili na 3:0 a už si udržali náskok.

V supertajbrejku klesli Polášek s Grandinovou z 1:1 na 1:4. Ešte znížili na 3:4, lenže čoskoro bolo 3:7 a Hradecká s Čermákom potom už zostali bezpečne vpredu. Zužitkovali hneď prvý mečbal.

Dvadsaťsedemročný zvolenský rodák Polášek si v miešanej štvorhre napokon len vyrovnal osobný rekord z melbournských Australian Open 2010, vtedy bola jeho partnerkou Taiwančanka Čchuang Čchia-ťung.

Miešaná štvorhra - štvrťfinále:
Lucie Hradecká, František Čermák (ČR) - Natalie Grandinová, Filip Polášek (JAR/SR) 7:6 (3), 3:6, 10:5 (zápasový tajbrejk) za 75 minút (38, 28, 9)