Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. septembra 2021

Finančná správa upozorňuje daňovníkov na podvodný email, ponúka im vrátenie dane za vyplnenie formuláraFinančná správa opäť upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamaťZdieľať
gettyimages 1202283152 676x451 23.9.2021 (Webnoviny.sk) - Finančná správa opäť upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať daňovníkov a zasielajú im podvodný email. Ponúkajú im vrátenie sumy vo výške 136,99 eura, ak vyplnia priložený formulár žiadosti.


Finančná správa takéto maily neodosiela a daňovníkom odporúča, aby na ne nereagovali ani neposkytovali žiadne svoje údaje. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

„Daňovníkov informujeme o týchto podvodných praktikách, aby zbytočne neprichádzali o svoje peniaze a nenaleteli podvodníkom, ktorí ich chcú len zneužiť," uviedla.

Finančná správa vyzýva verejnosť, aby na takéto emaily nereagovali, neklikali na priložené linky a nevypĺňali žiadny „formulár žiadosti“ a obrátili sa na políciu. Žiadne takéto emaily finančná správa nerozposiela. „Najnovší pokus podvodníkov budeme riešiť v spolupráci s kompetentnými orgánmi," dodala Rybanská.
Zdroj: Webnoviny.sk - Finančná správa upozorňuje daňovníkov na podvodný email, ponúka im vrátenie dane za vyplnenie formulára © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kováčik bol podľa obhajcu odsúdený za podporu zločineckej skupiny, ktorej existencia nebola ešte preukázaná
<< predchádzajúci článok
Nitrianska Slowlandia sa stala najoceňovanejším slovenským výrobcom potravín

Finančná správa upozorňuje daňovníkov na podvodný email, ponúka im vrátenie dane za vyplnenie formulára - diskusné fórum čitateľov