24hod.sk    Šport    Hokej

04. januára 2006

Fínsko a USA ďalšími semifinalistami

V semifinále majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov sa stretne Kanada s Fínskom a Rusko s reprezentáciou USA.

Rozhodli o tom utorňajšie dramatické štvrťfinálové súboje vo vypredanej vancouverskej hale General Motors Place.
V tom prvom si mladí Fíni poradili s rivalom zo Švédska 1:0 po predĺžení, keď postupový gól strelil v 70. minúte Teemu Laakso. V druhom štvrťfinále Američania odplatili českej dvadsiatke prehru zo zápasu o 3. miesto na vlaňajších MS 20 a po tesnej výhre 2:1 nebudú ani oni chýbať medzi najlepšou štvoricou. Vlaňajší finalisti a najväčší favoriti turnaja Kanada a Rusko postupovali ako víťazi základných skupín do semifinále automaticky. V skupine o udržanie Švajčiari podľa očakávania zdolali Lotyšov 5:2, keď úvodný gól vsietil útočník Juraj Šimek, syn slovenských rodičov. Švajčiarsko sa tak definitívne zachránilo v elitnej kategórii.

MS hokejistov do 20 rokov: štvrťfinále: Švédsko - Fínsko 0:1 p.p. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1), USA - Česko 2:1 (2:1, 0:0, 0:0). O záchranu: Švajčiarsko - Lotyšsko 5:2 (1:0, 2:1, 2:1).