21. marca 2009

Fínsko - SR po I. polčase 7:14

VANTAA 21. marec (WEBNOVINY) - Polčasový výsledok sobotňajšieho stretnutia 4. skupiny kvalifikácie hádzanárov o postup na ME 2010 v Rakúsku: Aktualizované - Hladké víťazstvo mužov SR vo Fínsku Fínsko - Slovensko 7:14 po I. polčase ...

Polčasový výsledok sobotňajšieho stretnutia 4. skupiny kvalifikácie hádzanárov o postup na ME 2010 v Rakúsku:

Fínsko - Slovensko 7:14 po I. polčase

Hladké víťazstvo mužov SR vo Fínsku

Fínsko – Slovensko 17:32 (7:14) v stretnutí 4. skupiny kvalifikácie ME 2010

Hádzanári Slovenskí dosiahli druhé víťazstvo v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2010 v Rakúsku. Zverenci trénera Zoltána Heistera zdolali v sobotňajšom stretnutí 4. skupiny vo fínskom meste Vantaa domácu reprezentáciu 32:17 (14:7) a udržali si teoretickú nádej na vybojovanie si jednej z dvoch postupových priečok. Slovákom momentálne patrí v tabuľke so ziskom 4 bodov predposledná 4. pozícia, Fíni sú naďalej bez bodu na 5. mieste. Kvalifikačné boje budú pokračovať v júni, reprezentanti SR sa 11. 6. predstavia v Szombathelyi proti Maďarsku.

Výsledky - kvalifikácia hádzanárov o postup na ME 2010 v Rakúsku - sobota:

4. skupina:

VANTAA
Fínsko - Slovensko 17:32 (7:14)
Najviac gólov za Fínsko: Sillanpää, Kangas, J. Karlsson po 3, Tamminen 3/1
Zostava a góly SR: R. Štochl, Paul - Petro 3, Kopčo 3, T. Straňovský 3, M. Straňovský 3, T. Urban 5/2, F. Zaťko 3, D. Valo 2, Kukučka 3/1, Cs. Szücs ml. 1, F. Šulc ml., Nižnan 1, Pekár 5
pok. hody: 5/2 - 6/3, vylúčení: 6 - 8, ČK: 46. Kukučka (SR) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Baranowski a Lemanowicz (obaja Poľ.), 500 divákov

V úvode mali obe družstvá problémy skórovať, to sa napokon podarilo až v 5. min špílmachrovi tímu SR Kukučkovi, ktorý bol úspešný z pokutového hodu. Ten istý hráč však vzápätí z rovnakej pozície neuspel. Onedlho sa však presadil Petro a v 8. min bolo 2:0 pre Slovensko. Presilovkový gól spomenutého pivota znamenal po necelej štvrťhodine hry vedenie už 5:2. Fíni ani počas početnej výhody nevyužili možnosť dotiahnuť sa, naopak ich súper svoj náskok naďalej zvyšoval. Tréner Heister potom prestriedal družstvo, jeho zverenci spravili niekoľko chýb a nepremenili zopár príležitostí, a tak sa domácim podarilo znížiť na 7:11. Záver I. polčasu však patril opäť hráčom v bielych dresoch, ktorí odchádzali do kabín na prestávku za priaznivého stavu 14:7.
Slovákom stačili tri minúty druhého dejstva, aby zveľadili najmä po rýchlych kontrách svoje vedenie na desať presných zásahov (18:8). To potom postupne narástlo až na trinásť gólov (26:13). V zostávajúcej štvrťhodine hry hosťujúce družstvo, za ktoré vynikajúco chytal Paul (po zmene strán nahradil Štochla), pokračovalo v nasadenom tempe a v zápase najvyšší pätnásťgólový rozdiel si udržalo až do záverečného hvizdu (32:17).

5. Fínsko 6 0 0 6 124:200 0

Doterajšie výsledky: Grécko - Maďarsko 21:27 (9:16), Chorvátsko - Fínsko 39:20 (20:10), Maďarsko - Chorvátsko 30:28 (15:16), Fínsko - Grécko 25:30 (10:12), Slovensko - Grécko 28:27 (15:14), Fínsko - Maďarsko 21:34 (9:15), Maďarsko - Fínsko 34:15 (17:11), Grécko - Slovensko 27:24 (16:10), Slovensko - Chorvátsko 26:30 (11:17), Grécko - Fínsko 31:26 (15:14), Fínsko - Slovensko 17:32 (7:14)