Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    ZOH 2018 v Pjongčangu

13. februára 2018

FIS o finále slopestyle žien: Bolo v bezpečných medziachNa snímke slovenská snoubordistka Klaudia Medlová schádza po páde v prvom kole pretekov slopestyle počas XXIII. zimných olympijských hier v juhokórejskom Pjongčangu, 12. februára 2018.Zdieľať
Na snímke slovenská snoubordistka Klaudia Medlová schádza po páde v prvom kole pretekov slopestyle počas XXIII. zimných olympijských hier v juhokórejskom Pjongčangu, 12. februára 2018. Foto: TASR - Michal Svítok
 
Pjongčang 13. februára (TASR) - Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) sa postavila za rozhodnutie jury, ktorá napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam dala zelenú utorkovému finále slopestyle žien na ZOH v Pjongčangu. Viacero snoubordistiek vrátane slovenskej reprezentantky Klaudie Medlovej spadlo pri skokoch vinou silného nárazového vetra, niektoré súťaž ani nedokončili. Mnohé z pretekárok hovorili o neregulárnej súťaži.


"Vieme, že to boli pre ne veľmi zložité podmienky. Boli však v medziach toho, aby bola súťaž bezpečná," uviedla FIS vo svojom vyhlásení. "Pre FIS je bezpečnosť športovcov na prvom mieste a nikdy by nedala súhlas na konanie súťaže, ak by nebola zaručená."

Jury už od tréningov pozorne monitorovala veterné podmienky v Snehovom parku Phoenix. Nakoniec dala povel na uskutočnenie dvojkolového finále. Po ňom sa tešila zo zisku zlatej medaily Američanka Jamie Andersonová, ktorá obhájila triumf zo Soči 2014. "Vedeli sme, že to budú pre pretekárky ťažké podmienky. Pred finále vak prišiel ku nám so sťažnosťou len jeden tím," povedala pre agentúru DPA hovorkyňa FIS Jenny Wiedekeová.

Vietor "mával" pretekárkami nielen pri skokoch. Súťaž hrozila zraneniami, nakoniec sa našťastie obišla bez vážnych. FIS má smernice, ako postupovať pri podozrení na otras mozgu, tímom dáva k dispozícii aj svojho oficiálneho doktora ako i miestnych lekárov. Väčšina výprav má však vlastný zdravotný personál. "Žiadni zo športovcov nie je nikým nútený spustiť sa dolu a súťažiť," dodala Wiedekeová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ZOH: Kanadské hokejistky zdolali v A-skupine Fínsko 4:1
<< predchádzajúci článok
FED CUP: SLOVENKY sa v baráži predstavia v Bielorusku

FIS o finále slopestyle žien: Bolo v bezpečných medziach - diskusné fórum čitateľov