04. mája 2017

Florbalisti SR prehrali na MS juniorov aj druhý zápas, podľahli Dánsku

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann
Växjö 4. mája (TASR) - Slovenskí juniorskí reprezentanti vo florbale prehrali aj vo svojom druhom stretnutí A-skupiny majstrovstiev sveta vo švédskom Växjö, keď podľahli Dánsku 5:6. Účinkovanie v skupine zakončia v piatok 5. mája o 16.30 h súbojom s úradujúcimi svetovými šampiónmi Fínmi.

Slováci mali dobrý štart do zápasu, v šiestej minúte druhej tretiny otvoril skóre Roland Gašparík, ale ďalší priebeh patril Dánom. V priebehu dvoch minút otočili na 1:2 a ďalšími štyrmi gólmi sa dostali do trháku. Zverenci trénera Petra Koutného však nezložili zbrane, v priebehu troch minút upravili stav stretnutia na 5:6. Na pokračovanie obratu im už však chýbal čas, preto aj v druhom zápase prehrali.

SLOVENSKO - Dánsko 5:6 (0:0, 1:2, 4:4)
Góly: 26. a 47. Gašparík, 57. Turcsányi, 59. a 60. Dudovič - 33. Schmidt, 34. Nielsen, 41. Kajgaard, 42. Larsen, 44. a 47. Christensen

Kližan má v Nemecku formu: Na turnaji v Mníchove je už v štvrťfinále