Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

17. júna 2015

Foo Fighters nevystúpia na legendárnom festivale GlastonburyFoo Fighters ruší ďalšie koncerty. Pre zlomenú nohu speváka Davea Grohla americká rocková kapela nevystúpi na londýnskom štadióne Wembley, v Edinburghu, na belgickom festivale Rock Werchter a o deň neskôr na legendárnom festivale ...Zdieľať
bez nazvu Foo Fighters ruší ďalšie koncerty. Pre zlomenú nohu speváka Davea Grohla americká rocková kapela nevystúpi na londýnskom štadióne Wembley, v Edinburghu, na belgickom festivale Rock Werchter a o deň neskôr na legendárnom festivale Glastonbury, kde sa mali prestaviť ako jeden z headlinerov.BRATISLAVA 17. júna (WBNOVINY) - Americká rocková kapela Foo Fighters musela zrušiť ďalšie koncerty. Dôvodom je zlomenina nohy, ktorú nedávno utrpel spevák a gitarista skupiny Dave Grohl.


Formácia oznámila na oficiálnej webstránke Foofighters.com, že pre zranenie nevystúpi 19. a 20. júna na londýnskom štadióne Wembley, 23. júna v Edinburghu, 25. júna na belgickom festivale Rock Werchter a o deň neskôr na legendárnom festivale Glastonbury, kde sa mali prestaviť ako jeden z headlinerov.

Video: Dave Grohl si zlomil nohu, ale koncert dohral


K spomínanému zraneniu došlo 12. júna počas koncertu vo švédskom meste Göteborg, keď hudobník spadol z pódia. Neskôr sa však vrátil a s ošetrenou nohou pokračoval vo vystúpení. Štyridsaťšesťročný muzikant nazval šou najbizarnejším koncertom v 20-ročnej histórii kapely a uviedol tiež, že lekári mu prikázali odpočívať. "Ležím teraz so šiestimi oceľovými skrutkami v nohe. V súčasnosti je najdôležitejšie, aby som sa uzdravil po operácii. Lekári povedali, aby sme zrušili koncerty. Veľmi ma to mrzí, nenávidím to, ale obávam sa, že môj fyzický stav mi nedovoľuje vystupovať. Ďakujem Vám z hĺbky srdca a urobím čokoľvek, čo budem môcť, aby som sa čo najskôr vrátil a postaral sa o noc, na ktorú nezabudnete až do konca života," vyjadril sa Grohl.

Kapela už musela predtým zrušiť koncerty na holandskom festivale Pinkpop a vo švajčiarskom St. Gallene. Na pódium by sa mali vrátiť 4. júla vo Washingtone D.C. V rámci Sonic Highways World Tour by sa mali ukázať aj 9. novembra v Krakove a 11. novembra vo Viedni.David Eric "Dave" Grohl založil Foo Fighters v roku 1994. Urobil tak po tom, ako zomrel Kurt Cobain - frontman legendárnej Nirvany, kde Grohl pôsobil ako bubeník. Skupina má na konte zatiaľ osem štúdiových albumov - Foo Fighters (1995), The Colour And The Shape (1997), There Is Nothing Left To Lose (1999), One By One (2002), In Your Honor (2005), Echoes, Silence, Patience & Grace (2007), Wasting Light (2011) a Sonic Highways (2014). Foo Fighters doteraz 25 ráz nominovali na prestížne hudobné ceny Grammy, pričom jedenásť nominácií sa im podarilo premeniť na sošky.Informácie pochádzajú z webstránky foofighters.com a archívu agentúry SITA.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Samusng našiel spôsob, ako bezpečne predbehnúť kamión
<< predchádzajúci článok
Elán predstaví na megakoncerte v Holíči aj CD Box Kamaráti

Foo Fighters nevystúpia na legendárnom festivale Glastonbury - diskusné fórum čitateľov