Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

06. mája 2013

Formácia Rudimental ovládla albumový UK ChartLondýnska drum ‘n’ bassová formácia Rudimental dobyla so svojou debutovou štúdiovkou Home (2013) britský albumový rebríček. Z nahrávky pochádzajú hity Feel The Love (feat. John Newman) ...Zdieľať
rudimental BRATISLAVA 6. mája (WEBNOVINY) - Londýnska drum ‘n’ bassová formácia Rudimental dobyla so svojou debutovou štúdiovkou Home (2013) britský albumový rebríček.


Z nahrávky pochádzajú hity Feel The Love (feat. John Newman) a Waiting All Night (feat. Ella Eyre), ktoré sa oba dostali na vrchol singlového UK Chartu. Kvarteto v zložení Piers Agget, Kesi Dryden, Amir Amor a DJ Locksmith sa v lete predstaví aj na festivale BA City Beats, ktorý sa bude konať 20. a 21. júna v Bratislave.

Rudimental vytlačili z prvej priečky kanadského speváka Michaela Bublého so štúdiovkou To Be Loved (2013), ktorej patrí aktuálne druhá priečka. Naopak posun o jedno miesto nahor zaznamenala speváčka Pink s albumom The Truth About Love (2012). Polepšila si aj Emeli Sandé s nahrávkou Our Version Of Events (2012), ktorá sa posunula z päťky na štvorku.

Z trojky na päťku klesol americký rapper, spevák a člen skupiny The Black Eyed Peas Will.i.am so štvrtou sólovkou #willpower (2013). Najvýraznejšie si tento týždeň polepšil britský folk-rockový hudobník Passenger s albumom All The Little Lights (2012), ktorý poskočil z 25. miesta až na šieste. Do top 10 sa okrem Rudimental dostala ešte jedna novinka, je ňou nahrávka Before I Sleep (2013) speváčky Bo Bruce na desiatke. Informácie zverejnila webstránka www.theofficialcharts.com.Britský rebríček albumov (28. apríla 2013 - 4. mája 2013):

1. Rudimental - Home
2. Michael Bublé - To Be Loved
3. Pink - The Truth About Love
4. Emeli Sandé - Our Version Of Events
5. Will.i.am - #willpower
6. Passenger - All The Little Lights
7. Bruno Mars - Unorthodox Jukebox
8. Justin Timberlake - The 20/20 Experience
9. Calvin Harris - 18 Months
10. Bo Bruce - Before I Sleep

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SuperStar 2013: Šafařík je bez priateľky, Mandzáková v SuperStar vypadla
<< predchádzajúci článok
Daft Punk obhájili prvenstvo v singlovom UK Charte

Formácia Rudimental ovládla albumový UK Chart - diskusné fórum čitateľov