Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

30. novembra 2020

FOTO: V Japonsku spozorovali na oblohe nezvyčajne žiariaci úkazMnohí svedkovia zo západných častí krajiny hlásili, že na nočnej oblohe videli vzácny svetelný úkaz. Objekt vstúpil do atmosféry v nedeľu.Zdieľať
FOTO: V Japonsku spozorovali na oblohe nezvyčajne žiariaci úkaz

Japonské médiá a sociálne siete zaplavili správy o jasne žiariacom meteore, ktorý osvetlil oblohu nad západným a stredným Japonskom. Informovala o tom v pondelok agentúra AP.

Mnohí svedkovia zo západných častí krajiny hlásili, že na nočnej oblohe videli vzácny svetelný úkaz. Objekt vstúpil do atmosféry v nedeľu.

Na snímke jasne žiariaci meteor (uprostred hore), ktorý osvetlil oblohu na juhozápade Japonska v nedeľu 29. novembra 2020.

Foto: TASR/AP

 


Televízia NHK uviedla, že svojimi kamerami zachytila ohnivú guľu v prefektúrach Aiči či Mie v strednej časti Japonska. Podľa denníka Asahi v prístavnom meste Nagoja žiaril meteor tak jasne ako Mesiac v splne.

Objavili sa názory, že mohlo ísť o tzv. bolid, teda veľmi intenzívne a dlho žiariaci meteor, skladajúci sa z kovu a skaly. Podľa vedcov mohli kúsky bolidu dopadnúť až na zem.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Čechách padol aukčný rekord, obraz od Kupku sa predal za 75 mil. korún
<< predchádzajúci článok
Malý Rím a jeho prvenstvá. Rekordy Trnavy

FOTO: V Japonsku spozorovali na oblohe nezvyčajne žiariaci úkaz - diskusné fórum čitateľov