Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. júla 2007

Francúzi podporujú rozvoj centra likvidujúceho výbušninyFrancúzsko výrazne podporuje rozvoj centra zneškodňovania výbušnín a munície (EOD), výcvik leteckých navádzačov a jazykovú prípravu príslušníkov ozbrojených síl Slovenska. Na spoločnom ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. júla (WEBNOVINY) - Francúzsko výrazne podporuje rozvoj centra zneškodňovania výbušnín a munície (EOD), výcvik leteckých navádzačov a jazykovú prípravu príslušníkov ozbrojených síl Slovenska. Na spoločnom stretnutí s ministrom obrany Františkom Kašickým vo Francúzsku to dnes povedal riaditeľ pre strategické záležitosti francúzskeho ministerstva obrany Jean de Ponton d´Amécourt.

Obaja partneri sa zaoberali aj predsedníctvom Francúzska v Európskej únii na budúci rok. Francúzsko bude mať tri priority - európsku bezpečnostnú politiku, stredozemný dialóg a rozširovanie kapacít Európskej únie s dôrazom na výskum vesmíru. Ďalej diskutovali o operáciách medzinárodného krízového manažmentu. Francúzska strana označila za prioritu pre Európu a Európsku úniu Kosovo. Kašický zdôraznil, že otázka Kosova sa musí vyriešiť dohodou medzi Belehradom a Prištinou. Slovenský šéf rezortu obrany upozornil na vznik možného precedensu, ktorý môže vzniknúť na etnickej báze a neprispeje k udržaniu bezpečnosti v regióne.

Kašický odcestoval do Francúzska na pozvanie prezidenta Nicolasa Sarkozyho a ministra obrany Hervé Morina.

Agentúru SITA informovala hovorca Ministerstva obrany SR Vladimír Gemela.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gašparovič podpísal novelu Zákonníka práce
<< predchádzajúci článok
SR pri návrhu rozpočtu EÚ podporuje portugalský návrh

Francúzi podporujú rozvoj centra likvidujúceho výbušniny - diskusné fórum čitateľov