07. mája 2016

Francúzi zdolali Nemcov po nájazdoch 3:2

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Petrohrad 7. mája (TASR) - Francúzski hokejisti zvládli svoj otvárací zápas na MS v Rusku, keď v súboji organizátorov budúcoročného šampionátu zdolali Nemcov 3:2 po nájazdoch. Rozhodujúci premenil Damien Fleury. Oba tímy, ktoré pre usporiadateľské povinnosti nemôžu z B-skupiny vypadnúť, predviedli záživný hokej plný fyzického nasadenia.

Francúzi sa v Petrohrade najbližšie predstavia už v nedeľu o 19.15 SELČ proti Slovensku. Nemci vyzvú o tri hodiny skôr Fínov.
B-skupina (Petrohrad)
Francúzsko - Nemecko 3:2 pp a sn (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 4. Raux (Perret, Meunier), 40. Claireaux (Beron, Chakiachvili), roz. nájazd Fleury - 21. Rieder (Gogulla, Schütz), 37. Schütz (Gogulla, Hager). Rozhodovali: Fraňo, Jeřábek (obaja ČR) - Kilian (Nór.) Suominen (Fín.), vylúčení: 7:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

zostavy:
Francúzsko:
Huet - Auvitu, Trabichet, Beron, Chakiachvili, Dieude-Fauvel, Janil - Fleury, Bellemare, Desrosiers - Y. Treille, Meunier, Perret - Bertrand, Raux, S. Treille - Claireaux, Ritz, Bozon - T. da Costa, Lamperier

Nemecko:
Pielmeier - Holzer, Erhoff, Reul, Müller, Boyle, Akdag, Braun - Reimer, Draisaitl, Rieder - Macek, Schütz, Gogulla - Flaake, Goc, Noebels - King, Seidenberg, Hager

Francúzi nastúpili len so šiestimi obrancami a už v prvej tretine ich pre štyri oslabenia vyťažili naplno. Do zápasu pritom vstúpili ideálne, keď Raux v 4. minúte vyťažil z efektnej "palicovej" techniky Perreta. Nemci neskôr herný priebeh otočili vo svoj prospech a hoci výrazne zaostali v streleckej produkcii, z minima vyťažil vyrovnanie Rieder. V druhom dejstve pokračoval obojstranne výborný hokej s častými fyzickými súbojmi, akoby išlo o všetko. Padli opäť dva góly, pričom vysoký teč Claireaux na 2:2 odobril až videorozhodca. Francúzi, ktorí hrali v stretnutí až trikrát oslabení za príliš veľa hráčov na ľade, nepoľavili ani v závere, no duel dospel do predĺženia. V ňom síce nevyužili sľubné šance v presilovke, ale dva body napokon získali vďaka úspešnému nájazdu Fleuryho.

Dáni vstúpili do turnaja úspešne, Nórov zdolali 3:0